Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családi pótlék és GYES késedel...

Családi pótlék és GYES késedelmes igénylésekor, hiányos papírokkal a kérelem benyújtásának napja számít vagy az összes dokumentum meglétének dátuma?

Figyelt kérdés
Örökbefogadás miatt újra anyakönyvezték a fiam, de az anyakönyvi kivonatot még mindig nem küldték el. Telefont egyszer vették fel, azt mondták, türelem, sok a dolguk. De most számoltam, hogy ha januárban nem igénylem meg, majdnem 20000 forinttal kevesebbet fogok kapni. De nincs anyakönyvi kivonat, tehát nincs taj kártya, se lakcímkártya, se semmi... Elfogadják ezek nélkül az igénylésemet, úgy, hogy hiánypótlásként beviszem, ha elkészültek vagy felesleges igényelnem addig?
2013. jan. 19. 09:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy november 19-től van nálunk és visszamenőleg csak 60 napra kapnám meg.
2013. jan. 19. 09:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Már rég meg kellett volna igényelned, az örökbefogadási papírok másolatát küld be, legfeljebb kérnek hiánypótlást, de onnan "ketyeg" amikor beküldted az igényt.

Hiánypótlási papírokkal az anyakönyvi kivonatot is sürgetheted!

2013. jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehetőleg még ma tölts ki az elektronikus kérvényt!


allamkincstar.gov.hu

2013. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem tudom, hogy lehetek ilyen hülye, hogy nem küldtem be eddig...
2013. jan. 19. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!