Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha rendelkezésre állási...

Ha rendelkezésre állási támogatást kapok, akkor csak a végzettségemnek megfelelő munkát ajánlhatnak fel? Minimálbéres melót?

Figyelt kérdés
Egyetemi végzettségem (is) van és egy OKJ-s emelt szintű is. Kíváncsi lennék rá, hogy most akkor, ha felajánl nekem a Munkaügyi Központ egy állást (amit ugye köteles vagyok elfogadni, különben bukom azt a kevés pénzt is), akkor az minimálbéres meló is lehet, vagy csak a végzettségemnek megfelelő?
2009. nov. 10. 16:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Pálykezdő diplomás álláskereső vagyok. A Központban több mint 2 éve vagyok regisztrálva. Munkaviszonyom még nem volt.
2009. nov. 10. 16:43
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Hát, ha nekem 2 éve nem lenne munkám, bármit elfogadnék, csak dolgozhassak már. Egyébként nem vagy köteles elfogadni,várhatsz még a sült galambra pár évet.
2009. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésre válaszoltál! A kérdés az volt, hogy végzettségemnek megfelelő munkára (is) számíthatok vagy csak valami minimálbéres, "egyszerű(bb)" melóra?
2009. nov. 10. 17:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak a végzettségednek megfelelő állást kell elfogadnod, bár nem is szoktak más jellegűt felajánlani. Manapság amúgy is mindenhez végzettség kell, szóval nem kizárt, hogy egyetemi diplomával amúgy sem felelnél meg mondjuk takarítónak, mert nem végeztél hozzá tanfolyamot.:) Nem tudom, így kezdőként mennyit kapsz, az öcsém volt 10 hónapot diplomásként munkanélkülin (bár ő 7 év munkaviszony után), és jóval több volt a munkanélküli járadéka, mint amennyi a minimálbér lett volna.
2009. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Hát nem tudom hogy hogy van kedves utolsó hozzá szoló.

Mert :

Az egyik ismerösm érettségizett gyors és gépiró.És hova közvetitteték ki?Egy idösek otthonába mosogatónak és takaritónak.


A másik meg egyetemet végzett és a benzinkutnál kocsimosó.


Szerintem iylenkor nem figyelik.

2010. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem!!ha érettségizett vagy,akkor is felajánlanak neked akár ároksöprést is..max.nem fogadod el.
2010. jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem! Én is RÁT-t kapok, egyetemi diplomám és egy közép szintű OKJ-s tanfolyamom van, és én úgy tudom, hogy maximum a végzettségednél 1 szinttel alacsonyabb végzettséget igénylő állásokra hívhatnak be csak (azt viszont még a Munkaügyi Központban sem tudták nekem megmondani, hogy ez főiskolai diplomát vagy érettségit jelent-e...) Viszont olyan híreket/pletykákat is hallottam, hogy a kormányváltás után változott a helyzet és most már bármilyen állásra hívhatnak. Azt hozzáteszem,hogy 4 hónapja kapom a Rendelkezésre Állási Támogatást,és eddig még csak hozzám sem szóltak állás-ügyben...


Üdv:25/L

2010. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mától bármit el kell fogadnod!
2011. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!