Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendelkezésre állási támogatás...

Rendelkezésre állási támogatást kapok. Ha munkát ajánlanak és elfogadom akkor mindenképpen minimálbért kapok? Vagy a végzettségemnek megfelelő bért határoznak meg?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ.Ha a végzettségednek(szakmádnak) megfelelő helyet tudnak felajánlani,akkor a végzettségednek megfelelő minimálbért kötelesek adni.De ez a legritkább esetben fordul elő sajnos ez az egyezés.

Szegeden pl ez úgy megy,hogy kiközvetítik az embert(mondjuk egy varrónőt) parkgondozónak(utcát söpörni) és 6 órában dolgozik,6 órás minimálbért kap(45 ezer körül 6 órában) nem a végzettségének megfelelő a munka,így a fizetés sem! Ha magasabb a végzettséged,sajnos akkor sem kapsz többet.

Saját példa: én sajnos állandó állományban dolgozok Szegeden parkgondozó munkakörben.Szakmám,érettségim,nyelvvizsgám,hivatásos jogsim van és minimálbértől nem keresek sokkal többet.Fizetésemelést is 2 év után kaptam.Most 81 ezer a bruttóm.Olyan 65 körül viszek haza max.

Ja és a felajánlott munkát el kell fogadnod,ha az a végzettségednek megfelelő,vagy egy szinttel alacsonyabb.Másképp nem lesz a Rendelkezésre áll.tám. sem.

Ja és azt hiszem 200 napot kell ledolgozni ahhoz,hogy ismét járjon akkor már álláskeresési támogatás.Általában határozott idejű szerződést kötnek,200 napra.

Szegeden így van.

Bocs,hogy hosszú lett,remélem mindent leírtam..

20/L

2010. okt. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg úgy lenne, ahogyan leírtad, hogy a végzettségednek megfelelő munkát kellene kapnod, de már a végzettségednél egyel alacsonyabb végzettségű munkát is el kell vállalnod. Tehát egy diplomást vagy érettségizettet nem rakhatnak ki utcát söpreni, de a diplomásnak el kell vállalni az érettségivel elvégezhető munkát az érettséginek megfelelő bérért. Ha jól tudom, most az egyik ismerősöm kb. 60ezer Ft-ot kap azért, hogy napi 8 órában adminisztrál a hivatalban.
2010. okt. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.De sajnos érettségivel is kirakhatnak utcát söpörni,én vagyok erre egy élő példa.Jelenleg táppénzen vagyok,így a legjobb.

Annak idején engem is úgy közvetítettek ki érettségivel,nyelvvizsgával,szakmával.Azt mondták nincs már munka még a városőrségnél se,sehol,csak ezen a helyen.

És el kellett fogadnom,vagy nincs támogatás a továbbiakba.

Aztán engem 1 év után állandósítottak.

Gyűlölöm ezt a munkát,de akkor Szegeden ez volt,kénytelen voltam elfogadni.

Remélem,neked jobb munkát tudnak felajánlani.Sok sikert kívánok!

2010. okt. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Irodai adminisztrációs munkát ajánlottak fel és én nagyon örülök neki.Érettségim van meg egy technikumot végeztem, igaz vendéglátósat. De ebben az esetben is minimálbért kapok??
2010. okt. 27. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!