Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha a bankszámlámr...

Mi van akkor ha a bankszámlámra jött pénz? =)

Figyelt kérdés

Mármint pénzt kaptam valakitöl de csak a fizetésemet várom oda szoval valaki valoszinüleg félre küldte nekem a pénzt vagy valaki az én adataimat adta meg hogy nekem küldjön pénzt . Szoval a lényeg hogy reggel kaptam egy sms-t hogy 9 ezer ft -t kaptam közleménybe "xbox" szerepel a számlaszámát sem ismerem aki küldte azaz nem ismerös sehonnan se és xbox-om sem volt soha :)

Most ilyenkor mit csináljak , megtarthatom törvényesen a pénzt ? vagy van valami jogszabály ami arra kötelez hogy nem tarthatom meg ?


2009. dec. 16. 22:31
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
59%

hát hivatalosan nem sokat tehet az illető asszem.

Mivel nem tudja ki vagy mi vagy, bár tudtommal ha utal valaki, akkor meg kell adnia a számlaszámot meg a célszemély nevét is, és ez nálatok nem stimmelt valszeg, szal nemtom, hogy ilyenkor hogy mehet végbe az utalás.


Viszont ő nagy valószínűséggel nem tudja, hogy ki vagy, adataidat a bank nem fogja kiadni neki ez is tuti, mert nem teheti. Max ha jófejek a banknál, akkor átadják neked az üzenetet, hogy hozzád utalt.


lehet még feljelent a rendőrségen, de nemtom, 9k Ft, ez "csak" szabálysértés max, így nem is ők foglalkoznának vele, így komoly nyomozás nem lenne a kiléted felé.


Javaslom, ha van benned kis becsületesség meg gerinc, akkor számold ki, hogy hány Ft-ba kerülne visszautalni neki, azt vond le a pénzből és utald neki vissza. kommentbe írd bele, hogy tévesen utalt.

2009. dec. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Hát ezaz hogy valaki sztem megadta az adataimat hogy tudjak pénzt kapni ,mivel az utalásnál a nevem meg a számlaszámom is kell és véletlen meg sztem nem lehet .
2009. dec. 16. 22:45
 3/47 anonim ***** válasza:
84%
Netbankos utalásnál elég a számlaszám. Ha akarod, tartsd meg (kis karácsonyi ajándék-magadnak), ha becsületes vagy, akkor utald neki vissza és írd a közleménybe hogy téves helyre utala. Előtte azért kérdezz körbe ismerősöknél aki tudhatta a számlaszámod, hogy vki kérte-e hozzád ezt a pénzt.
2009. dec. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
80%

Én nem tudom,de szerintem utald vissza. Lehet, hogy egy szegény család az utolsó fillérjét dobta össze, hogy egy használt X-boxot vegyen a gyerekének. Ne tedd ezt velük, milyen karácsonyuk lesz akkor.

Légy empatikus, neked hogy esne?

2009. dec. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
13%
Utolsón mekkorát röhögtem, szerinted majd egy szegény család xboxot vesz karácsonyra a gyereknek mi? Pffff :DDDDDDDDDDDD
2009. dec. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
82%

te marha vagy, nem olyanra gondoltam, akik szarják a gyerekeket a világra a családi pótlékért.

9000 forintért Xbox??

Remélem neked azért fgasza karácsonyod lesz


Sajnálom, hogy a gyerekemre max 3000ftot tudok költeni karácsonykor.

2009. dec. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim válasza:
7%
Sztem tartsd meg, ha már ekkora marha hogy neked utalja a pénzét és ne nagyon mondogasd senkinek.Boldog Karácsonyt.
2009. dec. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
86%
én meg úgy tudom, hogy az utalást vissza lehet csinálni, ha valami van.
2009. dec. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nagyon gyanús, hogy valami aukciós oldalon vásárolt valaki és elírta a számlaszámot, ahova utalnia kellett volna. Szerintem járj utána, mert az eredeti címzettnek meg annak is kellemetlenség lehet belőle, ha nem utalod vissza.

Most képzeld magad mindkét fél helyébe, ha te lennél eladó, és nem érkezik meg a pénz, mit gondolnál, pedig csak félreértés, elírás történt, de a pénz nem kerülne elő, és ha te lennél a vevő, akkor mi lenne az első gondolatod, elutaltad a pénzt, milyen az eladó, közben csak eltűnt valakinél, aki úgy döntötte, megtartja?

És miért ne vásárolhatna valaki karácsonyra valami nagyobb értéket összespórolt pénzből? Ha valakinek nincs annyi, hogy boltban vegye, de így hozzá tud jutni, elég sokan használják az aukciós oldalakat, hogy én elsőként erre gyanakodjak.

2009. dec. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
45%

Ahhoz, hogy valakinek befizessek a bankszámlájára személyesen a bankban, meg kell adnom az illető bankszámlaszámát és a számlatulajdonos nevét!


Ahhoz, hogy valakinek NetBankon keresztül átutaljak a bankszámlájára pénzt a saját számlámról, meg kell adnom az illető bankszámlaszámát és a számlatulajdonos nevét!


Tehát nem nagyon fordulhat elő olyan, hogy véletlenül más számlaszámát adom meg, mert ha a név + számlaszám nem stimmel, akkor nem tudok sem személyesen befizetni a számlára, sem a NetBankon átutalni...


Ha Kérdező nem ismerő a befizető számlaszámát, ez azt mutatja, hogy bankban személyesen lett befizetve a pénz (az OTP-nél nem kérik el a befizető adatait, de sok másik banknál kötelező igazolvánnyal is igazolni, ki fizetett be!)...


Kedves Kérdező!

Nem kell semmit sem tenned, az járjon utána a pénzének, aki rossz helyre fizetett be...

Egy darabig (1-2 hónap) ne nyúlj ehhez a pénzhez, ha addig nem követeli tőled senki, akkor annyi...

2009. dec. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!