Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi USD jutna egy főre ha...

Mennyi USD jutna egy főre ha egyenlően lenne a pénz a világban elosztva?

Figyelt kérdés
Vagy másként fogalmazva, mennyi az összes pénz a világon elosztva a kb. 7 milliárddal?

2014. jún. 28. 00:09
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocs, közben megtaláltam

[link]


10000 USD / fő / év

2014. jún. 28. 00:12
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
a kerdes butasag.
2014. jún. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy kis érdekesség, ha ezek a számok igazak.

Tehát ez mindenkire vonatkozna, felnőttre és csecsemőre is.


10000usd / 365 nappal, az napi 6000Ft körüli pénz mindenkinek, és megnézve az átlag nettó keresetet pl. Budapesten az havi 180eFt, ami napi 6000Ft, természetesen ez kevesebb, mert el kell tartani a gyerekeket.


De azt akarom mondani, hogy végül is a magyar nettó bérek, reálisak, hiszen ha egyenlően lenne elosztva a világ pénze, mindenkinek ennyi jutna...


(Tudom, vidéken fele ennyi sem jut sokszor.)

2014. jún. 28. 00:21
 4/8 A kérdező kommentje:

Nincs buta kérdés.


A kérdés elméleti, de ha ezt nem vagy képes megérteni, akkor persze lebutázhatsz mindenkit és minden kérdést.

2014. jún. 28. 00:22
 5/8 anonim ***** válasza:
O, akkor most számold ki a termékek és szolgáltatások átlagárát.
2014. jún. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azert butasag mert nincs egy meghatarozhato osszeg amit eloszthatsz, ezert minden szamitas szuksegszeruen hibas lesz. Raadasul nem szamolsz azzal hogy ha a vilag osszes penze elkoltesre kerulne, akkor az milyen inflaciot okozna.
2014. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Félre érted a dolgot. Ez egy elméleti kérdés. Én nem mondom, hogy osszuk el egyenlően a pénzt. Nyilván senkinek nem hiányzik a szocializmus. Nem vezet sehova.
2014. jún. 28. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja hogy ez csak egy elméleti kérdés? Így már értem. Ebben az esetben ha minden pénzt összeszednénk és egyenlően elosztanánk, akkor fejenként mindenkinek pont annyi jutna hogy vehetne egy pneumatikus elven működő kacsalábon forgó palotát és 150 cm-es plazma tv-t, amin nem menne a VB, mert arra senki nem adott pénzt.
2014. jún. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!