Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Befektetési tanácsok 5 millió...

Befektetési tanácsok 5 millió forinthoz?

Figyelt kérdés
Tudna valaki tippeket adni 5 éves időtartamú befektetésre? Nem feltétlenül akarok nagyot kaszálni, a cél annyi lenne, hogy a pénzem ne romoljon. Tőzsdézni nem akarok, nem értek hozzá. Ingatlanba/telekbe ennyiért szerintem nem érdemes befektetni. Aranyban gondolkodtam, de arról is mindenki mást mond. Előre is kösz a válaszokat!

2014. júl. 12. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Váltsad át Euróba.
2014. júl. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Én befektetési alapokat javasolnék.
2014. júl. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én eurós/dolláros alapok között osztanám meg, főleg rövid kötvények/pénzpiaci eszközök (alacsony kockázatú alapok) és ingatlan látszik ésszerűnek. Esetleg bevehető magyar ingatlanalap is. Az árupiaci alap ilyen távra már túl kockázatos, persze meg lehet játszani.


A másik, szintén nagyon járható, de kissé macerásabb megoldás az, ha nyitsz egy TBSZ-számlát az Államkincstárnál, és veszel rá 5-4-3-2-1 éves államkötvényeket, illetve Prémium állampapírt illetve Bónusz állampapírt. Így meg tudod spórolni a kamatadót vagy annak egy részét, és szinte garantált a reálkamat DE az országkockázat erős.


Nagyon nehéz kérdés ez most egyébként. Inkább azt lehetne megmondani, hogy mibe ne tedd. Én nagyon kerülném a részvényalapokat, és különösen a kötvényalapokat (!!!). Utóbbiak elképesztő és fenntarthatatlan árszinten tartózkodnak.


Természetesen a csak rövid lejáratú kötvényeket tartó biztonságos alapokra ez nem igaz.


Itt egy körkép a helyzetről:

[link]

2014. júl. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!