Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 180. 000 Ft-ból 2 ember pesti...

180. 000 Ft-ból 2 ember pesti albérletben milyen szinten tudna megélni? Tapasztalatokat várok.

Figyelt kérdés
2014. nov. 2. 18:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
45%

Igen, ez az egy(etlen) 35nm -es lyuk van ennyi pénzért az egész 15. kerületben. És nem a panelt, mint lakásformát szóltam le, hanem konkrétan ezt a lakást. Undorító a fürdőszoba és még valószínűleg Kádár is élt, amikor utoljára felújították. A konyha dettó, hely semmi, konyhabútor még kb. az épülettel egyidős, tűzhely dettó. A "hálószoba" akkora, hogy nem tudsz leesni az ágyról (mert nincs hely hozzá...). 35 nm erre elég. Nem minősíteném, hogy milyen lehet ekkora lakásban élni, biztos van, akinek ez megfelel. Amúgy meg egy lyuk. Pedig te - várjál csak, mit is ígértél? Ja, megvan! FULLOS ALBIT? Ez a koszfészek neked egy fullos albi? Akkor milyen a nem fullos?!


Nem kell a kamu, hogy nincs időd, NEM TUDSZ mutatni többet, mert nincs.


Inkább ismerd be szépen, hogy hülyeséget beszéltél és végeztünk is.

2014. nov. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
23%

Egyedi mérőt megb***ja az ember, OV elintézte, hogy kövi évtől egységes legyen az elszámolás fogyasztásra, tehát hiába is spórolna az ember abban az albiban...


Nesze neked rezsicsökkentés!


Egyedi mérőd lehet, de sz***rnak a képedbe mikor a számlát küldik, ugyan úgy fizetnéd a nyitott ablaknál fűtők fogyasztását! Hajrá rezsicsökkentés OV módra...


A téli 8000-es számla ennek hála, januártól 30 000 lesz, nesze neked rezsicsökkentés OV módra!

2014. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
41%

A kosz a lakón múlik..

Ez

Frissen kifestett

Nem szőnyeg,hanem parketta van,nem kopott, friss.

Te mit vársz el egy albérlettől( 2 főre 180e bevétellel)?


Mert persze én is tudok 100milláért szupi lakást, természetesen jobb, mint egy panel 8 milláért.


A kerületben ahhoz mérten, hogy a belvárosban egy wc méretű szobát bérelhet ugyanennyiért, vagy inkább többert , ahol csótányok vannak, penészes fal és zaj, vagy mehet ki Kőbányára, Kispestre, annak is a messzebbi végébe, ahonann a közlekedés katasztrófa..

14-ben egy lyuk 1 szoba konyhás 28 nm lakás, ahol 2 ablak van, és sötét 67e ft, ezt konkrétan megnéztem, mert 1 főre eléglett volna...


Kíváncsian várom, gondolom a kerdező is az építő jellegű segítségedet, vagy csak kötekszel.. Értem.

2014. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 79%-os az a baj, hogy most is csak pontozgatsz, de amit ígértél azt nem tudtad bemutatni...


Kettőnk közül én vagyok, aki egy reális képet mutatott neki és te voltál az, aki FÉLREVEZETI olyan süket dumával, hogy 50e-ért a 7-es busz útvonalán fullos albikat fog találni. Ezt te is és én is tudom, hogy nem igaz.


Válassz most, hogy DIREKT ROSSZINDULATBÓL HAZUDSZ a kérdezőnek, hogy FÉLREVEZESD SZÁNDÉKOSAN vagy csak simán hülye voltál és benyögtél egy baromságot. Persze, ehhez el kéne ismerni a saját hülyeséged, de mennyivel egyszerűbb ugye most mentegetőzve félrebeszélni és pontozgatni...

2014. nov. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"OV elintézte, hogy kövi évtől egységes legyen az elszámolás fogyasztásra, tehát hiába is spórolna az ember abban az albiban..."


Erről nem hallottam, ez alatt mit értesz? Ha egyedi mérő van, nem fizettethetnek ki többet veled, mint amennyit fogyasztottál.

2014. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
89%
Most nem tökminegy, milyet bérel? 50 ezerért már lehet kapni élhető lakást, ahol ketten vígan elvannak, az, hogy a rezsi mennyi, az lakásfüggő, ki lehet fogni alacsony rezsijűt is ennyiért, a többit pedig már ki tudja számolni a kérdező, hogy mennyit költ kajára, bérletre, ilyesmikre. Ki lehet belőle jönni.
2014. nov. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
48%

"Inkább ismerd be szépen, hogy hülyeséget beszéltél és végeztünk is."


Talán a "fullos albiban" nincs igaza, de azért van lakás 50 ezerig bőven, még Budapesten is (mi 3 garzont adunk ki, 40, 48 és 55 ezerért). Abban viszont biztos igaza van, hogyha valahol 180 ezer az összkereset, azok nyilván nem olyan lakást néznek, ami nagy és csilivili.


Az ingatlan.com-on jelenleg 40 db lakás kiadó 40-50 között.


Alapkérdésre válaszolva: 180 ezerből kb 100 ezer elmegy a bérleti díjra és rezsire. Az, hogy 80 ezerből hogy jöttök ki ketten a maradék költségre, azt ti tudjátok (szerintem kb sehogy, de mi lényegesen jobban keresünk és elszoktam attól, hogy a kiadásaimat ennyire visszafogjam).

2014. nov. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Igen, ez az egy(etlen) 35nm -es lyuk van ennyi pénzért az egész 15. kerületben. És nem a panelt, mint lakásformát szóltam le, hanem konkrétan ezt a lakást. Undorító a fürdőszoba és még valószínűleg Kádár is élt, amikor utoljára felújították. A konyha dettó, hely semmi, konyhabútor még kb. az épülettel egyidős, tűzhely dettó. A "hálószoba" akkora, hogy nem tudsz leesni az ágyról (mert nincs hely hozzá...). 35 nm erre elég. Nem minősíteném, hogy milyen lehet ekkora lakásban élni, biztos van, akinek ez megfelel. Amúgy meg egy lyuk. Pedig te - várjál csak, mit is ígértél? Ja, megvan! FULLOS ALBIT? Ez a koszfészek neked egy fullos albi? Akkor milyen a nem fullos?!"


Te normális vagy? Vagy másik lakást nézünk? Ez azon kívül, hogy a kád régi szépen fel van újítva. Igen, a háló kicsi, de ha vennéd a fáradtságot és megnéznéd, akkor rájönnél, hogy másfél szobás a lakás. A konyhabútorral mi a bajod? Az is szép és viszonylag újnak tűnik. Koszfészek? Akkor mutass már egy szerinted igényes albérletet, ha ez ennyire sz**r szerinted. Amit leírtál, az kb ennek a lakásnak az állapota: [link]

2014. nov. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Erről nem hallottam, ez alatt mit értesz? Ha egyedi mérő van, nem fizettethetnek ki többet veled, mint amennyit fogyasztottál."


Egyedi mérőd lehet, de csak akkor veszik figyelembe, ha mindenkinek, vagy a többségnek egyedi mérője van!

A törvény szerint kövi év januártól 2 lehetőség lesz, olyan társasházak esetén ahol kevesebb mint az 50%-nak van csak egyedi mérője:

1. mindenki átáll egyedi mérőre és aszerint fizet

( Ez költséget jelent a mérővel nem rendelkezőknek! + Spórolásra kényszerítené a pazarlókat! + Fagyoskodásra ítélné a 40 fokban telelőket! + A rosszindulatú bunkók nem tudnának a káromon nevetni! === Az átállás halálra ítélt! )

2. az egyedi mérők maradnak, de a számla kiállításakor a multi szarik rád


A hithű szektások persze ebben is az áldást látják, no komment...

2014. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

"Az ingatlan.com-on jelenleg 40 db lakás kiadó 40-50 között."


A "hetes busz vonalán a xv. kerületben" konkrétan egy sincs!


7 664 kiadó lakás van Budapesten az ingatlan.com-on. Ebből szerinted a 40 darab azt jelenti, hogy "bőven van" és válogatni lehet? Mert akkor igen komoly bajok vannak veled.


Igen, mi is adunk ki garzont 45e+rezsiért. Tudod hogy megy? Úgy, hogy péntek este felrakom a hirdetés és szombat reggel utoljára TIZEN álltak sorba a lakás előtt és licitáltak egymásra úgy, hogy még csak kívülről láttak a társasházat! Ugye szerinted ez is a "bőven van" meg "simán kivehető" kategória igaz?


Szánalom mennyi szerencsétlen hülye van ezen az oldalon. Egyedül szegény kérdezőt sajnálom, mert majd elhiszi, hogy 50e-ért kap egy jó kis albit és mekkorát fog csalódni, amikor 2-3 hónapja bújja a hirdetéseket és még mindig vagy nem talált olyat, ami nem lepra vagy csak nem az M0 mellett van...

2014. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!