Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényállás: a cégnél ahol...

Tényállás: a cégnél ahol dolgoztam 2héttel haladtam meg a 180napot mikor terhesség miatt táppénzre mentem. A gyednek 365 biztositott napnak kell lenni. Ez a tápénzel együtt megvan. Ilyenkor hogyan számitják? Illetve miböl?

Figyelt kérdés
2014. dec. 15. 12:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a thgy-hoz és GYED-hez szükséges 365 naptári napnyi biztosítási idővel rendelkezel, akkor jogosult vagy thgy-ra, majd utána GYED-re a baba 2 éves koráig.

Alapból mindig az ellátásra jogosultságot megelőző tárgyév jövedelméből számolják ki az ellátás összegét, ha abban az időszakban van legalább 180 napnyi figyelembe vehető jövedelmed. Ha nincs, akkor az ellátásra jogosultságot közvetlenül megelőzően mennek visszafele az időben és keresnek hozzá legalább 180 napnyi jövedelmet. A "visszamenetelben" egészen az előző év január 01-ig mennek, tovább nem.

A táppénz összege és időtartama nem része a 180 napnak és a hozzá tartozó jövedelemnek sem, mivel egy tb. ellátás összege nem lehet egy másik tb. ellátás összegének kiszámításához az alap. Kizárólag a pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapjául szolgáló jövedelmeket veszik figyelembe.


Ha sehogyan nem lenne figyelembe vehető jövedelem, akkor a szerződés szerinti bért veszik alapul.

2014. dec. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!