Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha kiírtak táppénzre, mehetek...

Ha kiírtak táppénzre, mehetek attól függetlenül dolgozni?

Figyelt kérdés
Ma reggel nem tudtam bemenni a munkahelyemre, ment a hasam és nem éreztem jól magamat. Elmentem a háziorvosomhoz, de úgy voltam vele (mivel próbaidős vagyok és nem akarok hiányozni és mert semmi komoly bajom nem volt), hogy másnap már megyek dolgozni. Ám az orvos azt mondta, hogy egy napra nem tud kiírni, így holnapra is táppénzre írt.. Nem tudtam mit csinálni, de nem akarok holnap is hiányozni, ezért arra gondoltam, hogy ettől függetlenül bemegyek. Ez lehetséges?

2015. febr. 12. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
nem
2015. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha holnap bemegyek dolgozni, akkor annak milyen következményei lesznek? Leadom a táppénzes tapírt, haza küldenek vagy mi?
2015. febr. 12. 21:27
 3/8 anonim ***** válasza:
nem, táppénzcsalás okán fog meglátogatni a nav, mivel a táppénzjegyzékben szerepelsz, ennek ellenére dolgozol
2015. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Örülj, hogy itthon netezhetsz ! ugyis alig van szabadnapja az embernek :S
2015. febr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehetséges, de akkor a dokinak is szólni kell!

Akkor 1 nap, igazolt nem fizetett napod lesz.

2015. febr. 13. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ez hülyeség, simán kiírhatott volna csak egy napra. Nekem havonta egy alkalommal kell kezelésre járnom ami elveszi az egész napomat és mindig kiír egy napra a háziorvosom.
2015. febr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a doki kiír egy napra, attól táppénzt még nem kapsz!
2015. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Táppénzes papírt ír egy napra, normálisan megkapom rá a fizetésem 70%-át!
2015. febr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!