Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek nem gazemberség...

Szerintetek nem gazemberség hogy a bruttó minimálbérből (101,5 ezer HUF) 35 % levonás van egyedülálló ember esetén és nettó 67 ezer HUF marad a melósnál? Létminimum alá lökik ezzel a levonással a melóst. Ez nem gazemberség?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 2. 13:52
1 2 3 4
 11/37 Koplárovics Béci ***** válasza:
Senkit sem köteleznek arra, hogy minimálbéres állásig jusson csak el. Vagy addig sem.
2015. ápr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
Ha Bécsben élsz és jól érzed magad, akkor nem értem a problémádat. Én is néztem Bécsben lakást, egy személyre 700 EUR alatt nem nagyon találtam semmi normálisat, Ausztria így is viszonylag olcsónak mondható a környező országokhoz képest. Pl. Milánóban ugyanez 1000 EUR+, élhetőbb német városok szintén, Franciaországot meg Angliát ne is említsük. Spanyolország/Portugália olcsóbbak, de ott meg ugye a bérek is alacsonyak.
2015. ápr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Bocs, nem tudok olvasni, tekintsd tárgytalannak az első mondatomat.
2015. ápr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

A problémám az hogy otthon szeretnék élni, és megkérdeztem hogy más is gazemberségnek tartja e hogy ennyi elvonás van az alacsony bérekből is. Ennyi.


Ha 90 maradna a minimálbérből egy szavam nem lenne. Mert meg lehetne belőle élni.

2015. ápr. 2. 14:33
 15/37 A kérdező kommentje:
Egyébként a létminimum nem úgy van meghatározva hogy egyedül bérelsz egy lakást...nonszensz...akkor Magyarországon is lenne 120-130 ezer HUF legalább a létminimum.
2015. ápr. 2. 14:34
 16/37 anonim ***** válasza:
A törvény úgy rendelkezik, hogy levonásnál a bér 1/3-át le lehet vonni.
2015. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Én nem tartom gazemberségnek.


Kérdező, ha megbetegszel, miből gyógyítsanak? Az utakat miből építsék? Rendőrség miből legyen? Hát oktatás? Nyilván kell adózni, vagy szerinted nem?

2015. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Kell adózni, de az alacsony béreket nem szabadna létminimum alá lökni. A jobban keresők adózzanak többet, ilyen egyszerű. Én itt melósként 40 eurókat adóztam havonta a béremből. Szerinted?
2015. ápr. 2. 14:45
 19/37 A kérdező kommentje:
Akkor is gazemberségnek tartom hogy létminimum alá lökik a dolgozók nagy részét ezzel. A gazdag majmok meg ugyanannyit adóznak arányaiban a fizetésükből. Beteg.
2015. ápr. 2. 14:47
 20/37 anonim ***** válasza:

17: Ugye te se gondolod komolyan, hogy ez a levonás az utolsó fillérig közcélú beruházásokra és ellátásra megy?..

Királylány, hány éves vagy?...

2015. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!