Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy pl ez az...

Miért van az hogy pl ez az IKEA ágy (linkek lent) több mint egy havi magyar melós fizetés, de pl Norvégiában pár napos bérbe kerül?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Magyar ár : 89 ezer, több mint a nettó minimálbér.


Norvég ár : 2690 NOK, körülbelül 2,5 napos melósbér....


Brutális! Nálunk miért van ilyen elbaszott kapitalizmus hogy a fizetésünkből nem lehet semmit se venni?


2015. ápr. 29. 20:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%

Te rohadt unalmas vagy - igazán kibannolhatnának már, elképesztő, hogy naponta 5x kiírod, hogy a norvég és dán segédmunkás jobban él, mint a német agysebész és ez téged mennyire felháborít...


Kár, hogy vásári kutyát nem érdekel, hogy téged mi háborít fel.

2015. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Úgy tudsz magadnak ágyat venni, mint ahogy én tettem: sokat tanultam, megfelelő diplomákat szereztem, amivel el tudtam helyezkedni egy jó munkahelyen, ahol nem mellesleg jó a fizetés is. A szakmunkás és a mekis dolgozó valószínűleg nem tette ugyanezt.
2015. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Csakhogy a norvég mekis tud ágyat venni! Az osztrák mekis is! A magyar miért nem tud?
2015. ápr. 29. 21:09
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
Azért, mert a magyarok nagyobbik része hülye. Az előbbiből kiindulva: a magyar miért tud tiszta vizet és ételt venni, a ghánai meg miért nem?
2015. ápr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
tényleg unalmas már, hogy nap 6× hisztizel, hogy milyen jó a skandináv segédmunkásoknak...amúgy miért nem vándorolsz ki? a svédek kb mindenkit beengednek
2015. ápr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Svéd életszínvonal nem olyan álomszerű....Norvégiába meg nehezebb bekerülni. Ott csapdossák az igazán álomszerű összegeket a melósok markába.
2015. ápr. 29. 22:51
 17/23 anonim ***** válasza:

Tényleg brutál, és az a legjobb, amikor a sok felfújt újgazdag megy pöffeszkedni az ikeába, hogy jajj ők ott vásárolnak.


Közben a bútoráruházak teszkója.

2015. ápr. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a hideg teszi, a nehéz körülmények között csak az igazán szívós és okos emberek maradtak életben, ezért magasak a fizetések, jó az életszínvonal. Mert ott nem élnek meg a férgek putriba.
2015. ápr. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

" A két ágy ára meg közel ugyanannyi."


Na vajon miért? Segítek: a világpiacon könnyen mozgatható, nem romlandó termékek ára közel azonos. Pici eltérés lehet, de túl sok nem, különben a svéd melósod inkább megveszi Magyarországon és postázza haza. És így hamarosan kiegyenlitődnek az árak.


De pl mennyiért tudnál Norvegiaban hajat vágatni?? És Magyarországon?

2015. ápr. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 TamásTóth ***** válasza:

A másik kérdésnél is leírtam, de ide is leirom:


[link]


Vásárlóerő-parítás : A vásárlóerő-paritás méri, hogy mennyi terméket és szolgáltatást lehet vásárolni egy valutában egy másik valutához mérve, ezzel figyelembe véve a különböző országokban eltérő árakat.


Itt le van osztva egy fore, ezért látható, hogy Norvégiában kb 2.5-3 szor többet ér a pénz/fizetés mint M.O-n. Az, hogy egy Ikeás ágyat megtud venni a Norvég még nem jelenti azt, hogy minden ugyanilyen árban van. Ahogy az elöző mondja a mozgatható áruk ára a világpiaci árhoz konvergál. (ha szabadkereskedelem van) A nem mozgatható áruk viszont nem, így példul a lakások/lakás bérletek ára jóval meghaladja az ittenit.


Nyilván jobban él a Norvég munkás, mint a Magyar, de kulimunkából sehol sem dözsölnek.

2015. ápr. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!