Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy pl ez az...

Miért van az hogy pl ez az IKEA ágy (linkek lent) több mint egy havi magyar melós fizetés, de pl Norvégiában pár napos bérbe kerül?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Magyar ár : 89 ezer, több mint a nettó minimálbér.


Norvég ár : 2690 NOK, körülbelül 2,5 napos melósbér....


Brutális! Nálunk miért van ilyen elbaszott kapitalizmus hogy a fizetésünkből nem lehet semmit se venni?


2015. ápr. 29. 20:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Minden csak viszonyitas kérdese. A magyar minimalbéres luxusban él, igenis dőzsöl az afrikai vagy indiai éhezőhöz képest... Sokkal durvább a különbség hozzájuk képest, mint magyar és norvég között. (Nem mindegy, hogy éhezel vagy csak egy ágyat nehezebb megvenni!)

A norvég jobb nálunk de nem olyan sokkal, mint amennyivel mi vagyunk jobbak a világ jelentős részénél.



Tudjátok ha lehetne választani, hogy:

1, véletlenszerűen szülessek valahova a Földön VAGY

2, Tuti biztosan Magyarországra születek

Akkor én a 2. opciot választanám.


Az 1. lehetőség esetén lehetek Mark Zuckerberg fia, de sokkal esélyesebb, hogy harmadik világbeli éhező leszek.



Sokan nem tudják értékelni milyen szerencsések!

2015. ápr. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

De amúgy én nem értem, hogy honnan jön ez neked, hogy az ikea nálunk mekkora profittal adja el ugyanazt az ágyat?


Az ikeának az ágyat ugyanannyiba kerül legyártani, ezért mindenhol nagyjából ugyanannyiért adja és nagyjából ugyanaz lesz a profit is. Arról az ikea már nem tehet, hogy a ugyanannyi pénz neked sok, a norvégnak meg nem az.


De amúgy nézhetnéd az összes terméket végig ennyi erővel, mert van olyan, ami másfélszer olyan drága egy kinti ikeában, mint nálunk. A cuccok vagy kb. ugyanannyibak kerülnek vagy nálunk jelentősen olcsóbbak! Pl. a magyar ikeában egy bizonyos sütő 80ezer a norvég ikeában meg ugyanez a sütő 3400 norvég korona, ami több, mint 120 ezer forint. Tök ugyanaz, ugyanott készül stb és mégis. Na nézd csak, hát az ikea a csóri magyarok kedvéért mégis bevállalja, hogy valamin 40 ezer forinttal kevesebb profitja van. Az már majdnem a havi minimálbér itthon! Milyen rendesek nem? Hagynak egy havi minimálbért nálad, ha sütőt veszel!


Na szaladj gyorsan, vigasztald meg magad eggyel mégsem olyan szemetek!

2015. máj. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgozok én is éhezek itthon. Ugyanis szinte semmiféle ellátást nem kapok. Már segély sincs (bár eddig se kaptam)
2015. máj. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!