Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mihez tudok kezdeni egy...

Mihez tudok kezdeni egy érettésgivel (többi lent, fontos! )?

Figyelt kérdés

Milyen munkát tudnék találni egy érettségivel? Nincs nyelvvizsgám.

2 évig interneten próbáltam pénzt keresni, de sajnos ez nekem nem sikerült.


A főiskolán biológiát tanultam, amit imádok de itt jön a feketeleves: pszichiátriára kerültem és a betegségeim miatt félek az emberek közelségétől.

Gimiben figyelembe vették ezt, de az egyetemre nem küldhettem be a szüleimet az ambulánslapjaimmal :c nyilván a munkahelyemen sem akarom reklámozni, hogy defektes vagyok. Valahogy azonban muszáj megélnem, kérlek segítsetek, mit tudnék kezdeni az életemmel?



2016. febr. 24. 11:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Jaj, most vettem észre, hogy elírtam a kérdést. Azt akartam írni, hogy "érettségivel" :)
2016. febr. 24. 11:58
 2/9 anonim ***** válasza:

gyári betanított rabszolgamunkát, nettó 90-100e-ért.


Már ha egyáltalán alkalmaznak...

2016. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
A 2-es válaszolóra nem kell figyelni. Érettségivel is el lehet helyezkedni. Talán egy telefonos bankfiók neked lehet való, ott az ügyfelekkel csak telefonon kell beszélni.
2016. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Orvosi papírokkal tudsz kérni egyéni tanrendet, esetleg távoktatást, és akkor nem kell bejárnod az órákra és emberek között lenned.


Bár manapság kevés olyan munka van, ahol nem mész emberek közé, úgyhogy én elsősorban a gyógyulásra koncentrálnék..

2016. febr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3 ne is figyelj rám, az igazság nem számít.


Ott írja a kérdező hogy fél az emberektől, akkor szerinted egy bankfiók, ahol napi 8 órában pofáznia kell, az jó állás lesz neki?


és ott is 90-100e-et kap max, mint ügyfélszolgálatos... éljen meg belőle!

2016. febr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nézegettem már állásokat és gyári munkára nem hiszem, hogy alkalmaznának. Betanított munkásként a legtöbb helyen kell szakképzettség, sőt munkatapasztalat és nyelvtudás is! :c


Nem hiszem, hogy kibírnám elmebaj nélkül, ha állandóan csörgő telefonokat kéne felvennem. Ez nekem a rémálommeló :) Még akkor se merem felvenni a telefont, ha anyukám hív :$ Félek, hogy így valóban reménytelen eset vagyok. Talán bolti eladónak lennék jó, de a környéken be vannak már töltve az ilyen pozik és a rokonok szerint sem bírnám, ha annyi ember lenne körülöttem. De nem zárhatom be magam egész életemben!!


Minden erőmmel a gyógyuláson vagyok :) igaz, már sok éve tart de szeretném azt hinni, hogy van kiút. Ha találnék állást az is segíthetne abban, hogy fejlődjek és kihívás elé állítsam magamat, ne csak elbujdokoljak az emberek elől, mint egy buckalakó. :)

A főiskolán a bejelentkezős-adatfelvételis papírokon megvezeveztem a betegségeimet és leadtam a fénymásolatokat azokról az ambulánsokról, amit a pszichiáter állított ki. De ettől még nem változott semmi, ha óraütközésem volt akkor kellett volna pár ismerős vagy legalább egy facebook, ahol el tudom kérni az anyagot. De akkor még ott tartottam, hogy az órákra is be kellett kísérnie a szüleimnek :c

Tényleg nem tudom már, hogy mihez tudnék így kezdeni?

2016. febr. 24. 14:09
 7/9 anonim ***** válasza:

"Gimiben figyelembe vették ezt, de az egyetemre nem küldhettem be a szüleimet az ambulánslapjaimmal"


vs


"A főiskolán a bejelentkezős-adatfelvételis papírokon megvezeveztem a betegségeimet és leadtam a fénymásolatokat azokról az ambulánsokról, amit a pszichiáter állított ki. "


Akkor most mi az igazság? És igen, be kell vinni a papírt, de nem várni a sültgalambot, hogy majd a TO helyetted elintézi az egyéni tanrendet, azt kérvényezni kell, igazolásokkal alátámasztani stb.

2016. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Gimiben figyelembe vették ezt, de az egyetemre nem küldhettem be a szüleimet az ambulánslapjaimmal"


vs


"A főiskolán a bejelentkezős-adatfelvételis papírokon megvezeveztem a betegségeimet és leadtam a fénymásolatokat azokról az ambulánsokról, amit a pszichiáter állított ki. "


Pont az ilyenektől félek. Emberfeletti erőfeszítéseket teszek arra, hogy mindig a lehető legtömörebben legyek informatív és igazsághű, aztán jön valaki, aki "beleköt". Ilyenkor sosem tudom, hogy bennem van a hiba, vagy másokban?


A kettő nem áll egyébként ellentétben egymással :) A gimiben a szüleim intézkedtek helyettem, én ugyanis féltem a problémáimat elmagyarázni másoknak. Mindig túl sokat elárultam, aztán szégyenkezhettem. Az egyetemen nem olyan könnyű összehozni egy találkozót a tanárokkal, mert nincs fogadóóra és a szüleimnek sincs végtelen ideje arra, hogy egy felnőtt nőt pátyolgassanak.

Így nekem kellett intézkednem, tőlem pedig ennyi tellett.

2016. febr. 24. 16:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ellentmondás nem itt van, hanem ott, hogy először azt írod, nem tudtad leadni a papírokat a főiskolán, aztán meg kiderül, hogy mégis beadtad jelentkezéskor...


Bocsi, de nekem kicsit életképtelennek tűnsz, betegség ide vagy oda. Volt egy csoporttársam az egyetemen, neki elég komoly mentális betegsége volt és ő is egyéni tanrendet kapott, de csinált is valamit, nem csak a kifogásokat kereste, hogy ez se jó, meg az se jó. Ha meg tényleg beteg vagy, akkor a szüleidnek nyilván nem kérdés, hogy pátyolgassanak-e.

2016. febr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!