Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Nyugaton egyesek szerint...

Ha Nyugaton egyesek szerint ugyanúgy nyomorognak a munkások mint Magyarországon, akkor ez miért van?

Figyelt kérdés

Pl Grazban (kelet-Ausztria, 300 ezres város) egy 35nmes garzont ki tudsz bérelni 400 euró környékén, ráadásul ez rezsivel ennyi.


[link]


Holott egy minimálbéres is keres 1100 euró körül, nincs egységes minimálbér, de pl a vendéglátós minimálbér ekörül van, kicsit több.


Ráadásul 13-14 havi fizetést is kapnak a munkások. Nálunk ez scfi hogy egy takarítónő vagy egy mosogató ilyesmit kapjon.


Magyarországon a kőkemény nettó 7x ezres minimálból nem hogy a Grazhoz hasonló nagyvárosokban, de még a kisebb városokban se nagyon tudsz bérelni semmit.


Budapestről ne is beszéljünk, ott még szobabérlésre se elég a minimál. Holott Bécsben simán tudsz szobát bérelni 300-400 euró között, de egy olcsóbb garzont 500-600 között van. A 600 sok, de a vendéglátós minimál ennek majdnem kétszerese.



Budapest mit kínál? Ugyanezeket a 35 nmes garzonokat 90-*100+ezsiért adja ki a sok tulok, leszarva hogy van aki 70-80 ból él!


Ráadásul aki bemegy pár boltba pl AUsztriában, gyorsan látja hogy a négyszeres fizetés mellé, az árak nem négyszeresek.


Tehát az 1100 eurós elvileg éhbérből % osan kevesebb megy el kajára mintt pl a 75 ezres magyar éhbérből.



Miért mondogatják hogy Nyugaton ugyanúgy nyomorognak a munkások és nem is alacsony a magyar bérek, miközben a hülye is látja hogy sokkal jobban élnek Nyugaton a munkások?


És miért lesznek Magyarországon radikális béremelések a munkásosztály körében?


2016. aug. 8. 17:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
40%

itthon kapsz 100e-et egy betanított munkáért.. abból elmegy 70e lakhatásra.


kint kapsz 1000 eurót, abból elmegy 600euró lakhatásra.. szerintem abból a maradék 400 euróból nem fogod megváltani a világot.


amúgy meg tanulni kellett volna, és akkor nem a minimálbéres sz@r tróger munkákat kellene végezned! bár mint látható kifogásgyártásban, meg hőbörgésben, a világ hibáztatásában már profi szintre jutottál.

2016. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes Nyugaton megéltem belőle... 2


akkor miért is hagytad ott? Kint élsz? akkor meg mi a f**ért foglalkozol a magyar bérekkel?

2016. aug. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
79%
100E nettót betanítottként? Nappalos műszakban? Aligha. 70E ből sem találsz érdemes garzont Budapesten főleg rezsivel együtt.
2016. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
51%
Pedig Balázska, jobb ha elismered, Nyugaton is az alja réteg, aki minimálbért keres, ugyanúgy sakkozni kényszerül, mint magyar társai. Minimálbérből maximum vegetálni lehet, ÉLNI azt nem. Gondolom te ennek a különbségét sem érted, hisz neked csak a napi 1,5 liter bor a lényeg.
2016. aug. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos ahogy a magyar béreket felfelé kerekíted, a nyugatit meg lefelé. Otthon egyáltalán nem kap mindenki nettó 100 ezret...


4 éve is többet kaptam mint nettó 1000 euró, most már inkább 1150 az az 1000.


És nem 400 marad megélni, nekem 400 euró a lakásom.(37nm garzon)


De ha 500 lenne akkor is maradna bő 600 euróm megélni.


700 euróból pedig úgy kell megélni hogy az élelmiszerárak 1,5-2 szeres szorzóval futnak.


A szolgáltatások drágák, de ha meg tudok élni és marad pénzem, akkor azokra is marad pénz.


Amikor dolgozom nekem marad is pénzem hó végére.


Pedig nem nyomorgok három emberrel együtt, amit annyira szerettek hangsúlyozni, hogy mi úgy élünk kint itt mint az állatok a karámban.

2016. aug. 8. 18:23
 16/33 anonim ***** válasza:
42%

Rendszeresen leírjuk neked.

Miért nem váltasz munkahelyet???

Miért kell feltétlenül nappalos műszak?

Betanított gyári munkára nettó 150-et megkeresel 3 műszakban!!!

Ne mondd, hogy kamu, mert itt kelet-Magyarországon, a legelmaradottabb régióban is megkapják ezt az egyszerű gyári munkások. Én itt lakom, látom.

Hát nem kell ragaszkodni az 1 műszakhoz, mivel a műszakpótlékok igencsak megdobják a fizut!


Nem tudom, honnan veszed amúgy a baromságot, hogy ezzel tömik az emberek fejét.

Lehet csak téged akarnak ezzel nyugtatni, mert másról sem bírsz beszélni. Tényleg újra és újra ugyanaz a kérdés, de áruld már el: te MIT TETTÉL, hogy ez a helyzet megváltozzon?


Aki meg panaszkodik, hogy régebben nem ment ki, most meg ott fő a panelban: azóta mégis miért nem ment ki? Évek teltek el, vagy ki tudja, mennyi idő, ez az egy lehetőség volt a világon, és ha egyet visszamondasz, akkor a határőr legközelebb már nem enged át, vagy mi???

2016. aug. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

hát persze utolsó, minden tróger nettó 150 ezret keres k-Magyarországon is.


GOndolom azért van a medián 110-120 környékén, mert mindenki 150 et megkeres, kivéve a gyorséttermi melósok.


Egyébként dolgozz te éjszaka!


Itt is találhatnék éjszakás melót nettó 1500 euróért, de az egészségem nekem fontosabb.

2016. aug. 8. 18:29
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

"Aki meg panaszkodik, hogy régebben nem ment ki, most meg ott fő a panelban: azóta mégis miért nem ment ki? Évek teltek el, vagy ki tudja, mennyi idő, ez az egy lehetőség volt a világon, és ha egyet visszamondasz, akkor a határőr legközelebb már nem enged át, vagy mi???"


Kimennék én most is, csomagolnék de kevés a tőkém. 200E ből 1 épeszű ember sem mer kimenni, mert sz baromi kevés és ha nincs munka lehet menni az utcára. Régen volt egy közvetítői munka támogattak volna a kiutazással ANYAGILAG (ilyen is van), és voltam buta hogy visszamondtam.

Bérelőleget adtak volna.


Azóta meg lezárult a pozíció a közvetítőnél és angliába több nem nyílik a brexit miatt és ausztriába se mehetek ki mert németül rosszul beszélek. Írországba meg nincs közvetítői munka csak végzettséggel.

2016. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Nem értem a magyar logikát.


Amikor leírja valaki hogy nem lehet megélni az alacsony bérekből, jön pár okos és adja a remek ötleteket.


Dolgozd halálra magad éjszaka az autógyárban, dolgozz 300 órát havonta.


Nem inkább arrra kéne törekedni hogy meg lehessen élni ha dolgozol, legyen bármi is az?

2016. aug. 8. 18:36
 20/33 anonim ***** válasza:
48%
És te miért nem erre törekszel, Balázska? Itt sírsz min. 500 ugyanolyan kérdésben évek óta, azóta mit tettél, hogy előbbre juss? Tanultál piacképes szakmát és/vagy nyelveket? Építettél szakmai kapcsolatokat? L*faszt nem csinálsz, csak sajnáltatod magad, komolyan fordulj szakemberhez, mert már pszichiátriai esettanulmányt lehetne írni abból, amit ezen az oldalon művelsz.
2016. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!