Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Nyugaton egyesek szerint...

Ha Nyugaton egyesek szerint ugyanúgy nyomorognak a munkások mint Magyarországon, akkor ez miért van?

Figyelt kérdés

Pl Grazban (kelet-Ausztria, 300 ezres város) egy 35nmes garzont ki tudsz bérelni 400 euró környékén, ráadásul ez rezsivel ennyi.


[link]


Holott egy minimálbéres is keres 1100 euró körül, nincs egységes minimálbér, de pl a vendéglátós minimálbér ekörül van, kicsit több.


Ráadásul 13-14 havi fizetést is kapnak a munkások. Nálunk ez scfi hogy egy takarítónő vagy egy mosogató ilyesmit kapjon.


Magyarországon a kőkemény nettó 7x ezres minimálból nem hogy a Grazhoz hasonló nagyvárosokban, de még a kisebb városokban se nagyon tudsz bérelni semmit.


Budapestről ne is beszéljünk, ott még szobabérlésre se elég a minimál. Holott Bécsben simán tudsz szobát bérelni 300-400 euró között, de egy olcsóbb garzont 500-600 között van. A 600 sok, de a vendéglátós minimál ennek majdnem kétszerese.



Budapest mit kínál? Ugyanezeket a 35 nmes garzonokat 90-*100+ezsiért adja ki a sok tulok, leszarva hogy van aki 70-80 ból él!


Ráadásul aki bemegy pár boltba pl AUsztriában, gyorsan látja hogy a négyszeres fizetés mellé, az árak nem négyszeresek.


Tehát az 1100 eurós elvileg éhbérből % osan kevesebb megy el kajára mintt pl a 75 ezres magyar éhbérből.



Miért mondogatják hogy Nyugaton ugyanúgy nyomorognak a munkások és nem is alacsony a magyar bérek, miközben a hülye is látja hogy sokkal jobban élnek Nyugaton a munkások?


És miért lesznek Magyarországon radikális béremelések a munkásosztály körében?


2016. aug. 8. 17:42
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Én alkamatlan vagyok tanulásra, mivel már elittam az agyam.


Így nekem csak a segédmunka jöhet szóba!


Az idegesít hogy egy idegen országban kell szopni, azért hogy legyen megélhetésem!


Nyilván én csinálom rosszusl hogy nem c++ programozó vagyok Budapesten, de a segédmunkát is el kell végezni!

2016. aug. 8. 18:47
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

16:

Anno 5 éve Dél-Dunántúlon beadtam egy jelentkezést betanított munkára is, mert nem találtam állást a szakmámban (aztán végül távmunkában összejött). A hirdető véletlenül úgy írta vissza, hogy bocs, nem, hogy az összea címzett látszott. 1000 fő közelében volt a címzettek száma. Nem tudom azóta mennyiben változott a helyzet, de kétlem, hogy protekció nélkül csak úgy el lehetne helyezkedni 150 nettóért szaktudás nélkül.

2016. aug. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt kihagytam, hogy persze minimálbéres volt az az állás (kivételesen kiírták).
2016. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
36%

A férjem műszakol, azért adtam ezt a tanácsot. De nem dolgozza halálra magát. 3 napot megy, 3 napot pihen.


Ezzel a nettó 150-nel kezdett, pedig hidd el, csak egy technikumja van.

Most majdnem a dupláját kapja.

Nem tudom, miért kell úgy beállítani, mintha ettől rokkant vagy mozgássérült lenne az ember.

Ez is normális, tisztességes munka, nem kéne lefikázni, mert ettől te nem leszel menőbb, inkább csak szánalmasabb.


Ha meg már egy ilyen helyen megkeresed azt a 150-et Magyarországon (mivel mindig az itteni állapotok miatt sír a szád), ideje lenne találnod egy nőt, vagy akár pasit, mindegy nekem.

Azért nettó 300-ból éljetek már meg, ha 70-100 között van a lakás!

Az életre nem úgy kell berendezkedni, hogy egyedül vagy, ez a társadalom alapvetően családközpontú, amit a jelenlegi kormány véleményem szerint már túlzásba is visz. ( nagycsaládosok túlzott támogatására gondolok, nekik minden jár, a többieknek szinte semmi - na de ne menjünk most bele).


szóval: te ezt seha nem fogod felfogni, nem jut el az agyadig, de a megoldás:

TENNI VALAMIT, NEM RINYÁLNI ÁLLANDÓAN!!!

2016. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Koplárovics Béci ***** válasza:
Már külföldről, Balázska?
2016. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

24es ez aranyos kis szösszenet volt.


Sejtettem hogy nem te jársz be abba a gyárba.


Ki is derült hogy a férjed.


Nekem is sok Borsodi ismerősöm van, érdekes ők 70-100 közötti lóvéért dolgoznak.


De Budapesten is ismerek ilyen bérezésű ismerőst.


Rohadtul idegesítő hogy jön egy két kitartott nő és megmagyarázza hogy 150 alatt nem is nagyon keres senki.


Burokban élsz.

2016. aug. 8. 18:54
 27/33 anonim ***** válasza:
75%

24:

1. Ne keverd a technikust a betanított munkással. Nagyon nem ugyanaz a kategória. Én meg irodai munkával többet keresek, mint a férjed 3 műszakban, csak én meg diplomás vagyok, ennyi erővel akkor ezt is vessük össze?

2. Ha 2 fizetéssel számolsz Magyarországon, akkor számolj 2 fizetéssel Ausztriában is.

2016. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

27. :


Nem érti hogy attól hogy neki a férje egy gyárban kezdett 150 ért, attól még a takarítónő ugyanúgy a feléért dolgozik.


Persze őket nem veszi figyelembe. A plázák azért legyenek tiszták, az tetszik mindenkinek...

2016. aug. 8. 19:05
 29/33 anonim ***** válasza:

Mert nem céljuk a volt keleti blokk országainak a felerősítése. Legyen olcsó kézi munka igy tudják elérni hogy az árak le vannak nyomva, mert azért Magyarország elég olcsó.

Elmegyek a Bécsi utcába a Vapianoba ami az ország egyik legelegánsabb sétálóutcájának a szomszédjában található. Egy spagetti 1500-2000 forint, ez kb. 5-6.80 euro között van. Ennyiért más EU főváros belvárosában nem eszel kulturált körülmények között. Szóval ezért alacsonyak az fizetések. Míg az ingatlan és albérletpiac a meseterségesen fújt lufi korszakát éli.

2016. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:

Sziasztok,


En erdemben nem tudok hozza szolni a jelenlegi fizetesekhez mivel mar 2007 ota angliaban elek.

Az en valosagom a kovetkezo:

- Elektronikaval foglalkozok mint tervezomernok.

- A fizetes ami a szamlamra jon 2995 font.

- Sajat hazam van mar aminek a torlesztoje 950 font/ho

A torleszto kulonbozo osszegu de nem ritka a 400 font

/ho. Az egyik ismerosom ennyit fizet.

(6 evig berelt hazban laktam ami kb 360 font amiben

minden benne volt es ket masik szemelyel laktam egyutt egy 3 szobas hazban)


Megjegyzem hogy ez Londontol eszakra van kb 80km-re. Az ottani lakhatasi kolsegek a duplaja de inkabb

tobb ezert nem is foglakozok itt ezzel.

En is Londonba kezdtem de hosszu tavon keptelen lennek ott lakni. Ha valakinek van egy szakmaja es

nem mosogatni vagy felszolgalni vagy vallakozni tervez hosszu tavon akkor nem sok ertelme van ott

lakni. Ezt is bizonyitja hogy a kisvarosba ahol en lakok szazaval elnek magyarok meg a boltokba is

belebotlok magyar dolgozokba.


- A hazado 135 font havonta

- Az automat magam szervizelem amugy kb. 30-35 font / ho lenne a koltsege

- Kb 160 fontot koltok elelmiszerre (Aldi meg a Lidl itt is van)

- Uzemanyag kb. 140 font (1600km / ho)


A fenti nagylepteku dolgokat osszesitve:

2995-950-135-35-160-140= 1575 font


Egyeb dolgokra koltott osszeg kb 500 font havonta de ebbol sejtesem szerint a felet siman le lehet faragni mert

valoszinuleg nincs is igazan szuksegem ra (Magyaran nyugati fogyaszto)


Az elozo honapban kb 1000 font volt a megtakaritasom ami igazolja a fenti szamvetest.

Csak osszehasonlitas keppen amikor 2007 ben munkat kerestem 4 ev gyakorlattal egy igen johiru ceg Budapesten az interjun azt mondta nekem hogy nem tudnak netto 200 ezret fizetni egy tervezomernoknek. Mas allas lehetoseg az en teruletemen nem volt es igy lettem kivandorlo.



DE!


Ha valaki nekivag es egy raktarban akar csomagolni akkor a kovetkezore szamithat (Pl. Northampton varos):

-Oraber: 7.50 font (minimum) ez 1092 font /ho netto

Itt lehet nezni: [link]

-Lakhatas: lasd felul ( [link]

-Ado: Itt lehet a nettot kiszamolni (37.5 oras munkahet vagy eves ber) [link]

Ha megnezed az ado itt a minimal beren kb 15%


A legalacsonyabb munkaberrel es auto nelkul (en 3 evig buszoztam gyalogoltam es tuleltem)

Lakas: 360

Elelmiszer: 160

Kozlekedes: 60

Egyeb: 200


1092-360-160-60-200= 312 font marad


Szerintem ennel valamivel tobbet lehet felretenni. Ha parban vannak akkor mar sokkal jobb a helyzet.


Amikor kikoltoztem volt egy 650 ezres diakhitelem amit 3 honapon belul visszafizettem a 11 fontos oraberbol.


Teny es valo hogy jobb lenne magyarorszagon megfizetve eldegelni de en most akarok jol elni nem pedig majd. Elnezest kerek attol akit ez bant.

2016. aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!