Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Titeket pozitív érzésekkel...

Titeket pozitív érzésekkel tölt el az a tudat hogy valamiért amire vágytatok megdolgoztatok?

Figyelt kérdés
Mert szerintem ez egy nagy bullshit. Tudni azt hogy az ember egy csomó időt, energiát, pénzt rááldozott, mennyivel jobb az a tudat hogy ingyen az ölébe hullott, semmit nem kellett tennie érte. vagy nem? Nem beszélve arról ha az a dolog önhibán kívül megrongálódik, ellopják akármi, akkor meg az embernek oda az egész mennyivel jobb ha az ember csak vállat vonhat, mert úgy is vehet másikat... vagy rosszul látom?
2018. jún. 30. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Azt gondolom, hogy ez ennél még egy picit összetettebb kérdés. Pl. ha csak egyvalamiről beszélünk, amire nagyon vágytál és hirtelen az öledbe hullot, simán lehet, hogy ugyanúgy megbecsülöd, mintha rengeteget szívtál volna érte, akkor ha alapjáraton ahoz vagy szokva, hogy mindenért meg kell küzdened. A probléma inkább ottvan, ha valaki már megszokta, hogy bármi amit csak akar az ölébe hullik. Az olyan ember nem tud értékelni semmit. Ezért nagyon fontos ha pl. gazdag valaki, akkor hogyan neveli a gyereket. Mert simán lehet egy hólyagot belőle csinálni és egy rendes embert is akinek helyén van az értékrendje.
2018. jún. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

Előnyben részesítem a passzív jövedelmeket mert akkor van időm élni.

De ha munkával szerzem meg, akkor meg előnyben részesítem mindazon módszereket amivel elérem azt hogy a munkámmal nem támogatom a korrupciót, a rabszolgatartásra épülő rendszereket, vagy az érdemtelen embereket vagy a klímát tökretevő dolgokat.


Például egyszer évet halasztottam a fősulin és addig nem volt munkahelyem hanem a szülői gazdaságban tevékenykedtem, napi kb. 3 órás nyaralásnak tűnő tevékenységet végezve. Életem legboldogabb éve volt.

Vagy régebben kerékpáron szoktam megtenni nyaranta a Győr-Bécs Duna menti kerékpárutat és vissza. Ez is fantasztikus érzés volt hogy egy olajsejk sem lett gazdagabb tőle, plusz még a klíma is örült, valamint a forduló után minimum 10 évet fiatalodtam.


Ha mondjuk egy kommunista TSZ-ben vagy egy vadkapitalista cégnél dolgozva érek el valamit, ahol egyik embertársamat azon kapom rajta hogy kutyaként még morog is amiért mások ingyen munkáját reméli, arra a munkámra egyáltalán nem vagyok büszke. Sőt az emberek szemébe sem bírok akkor nézni.

2018. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha megdplgozpl vmiert akkor az olyan erzest ad, hogy na ezt en kierdemeltem. A semmiert mem szeretek ajandekot kapni, azert h jutalmazd magad, hogy elorebb haladj akarmiben tenni, dolgozni, tanulni kell vagy legalabb is illik szerintem. En nem szeretem ha vmiert nem dolgoztam meg, ugy erzem igazabol nem is az enyem.
2018. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Ezert sem csortam szuleim penzet soha es nem szerettem masoktol segitseget kerni, a penzemet meg meg ma se mutogatom ahogy egyesek, pedig ezert mar dolgozom is.
2018. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Maga a tudat nem tölt el örömmel, nincs bennem semmilyen pozitív érzés hogy mennyire megérte volna, azt sem nézem másnak több van-e vagy kevesebb. Természetesen örülök a tárgynak, dolognak magának, de relatív hozzászoktam, hogy vannak elérhetetlen dolgok, mint a saját lakás. És vannak amiket meg könnyedén megveszek, telefon, bringa, vagy egy használt autó.


Ami örömmel tölt el, hogy pár év alatt a csóró egyetemistából relatív jól kereső emberré váltam és már nem azt kell néznem, hogy jövök ki hó végéig, vagy hogy a baráti sörözés az Auchanból megvett kőbányai legyen, hanem egy relatív kellemesen "pazarló" életet tudok élni, ahol egy rendezvényre nyugodt szívvel veszek jegyet és nem a hozott szendvicsből kell majszolgassak.


Mondjuk nincs is nagy vágyam alapvetően, szerencsére a hobbijaim nem őrülten költségesek.

2018. jún. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!