Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mennyit fizetnétek az...

Ti mennyit fizetnétek az otthoni közösbe, ha otthon laknátok a szüleitekkel?

Figyelt kérdés

Nem tudom körülbelül mennyi szokott lenni a rezsi. Vidéken van házunk, nagy kerttel. Hárman lakunk.

Én nettó 180-at keresek, ebből diákhitel törlesztésre 50 ezret szánok havonta, bérlet 1450 Ft. A szüleim viszonylag keveset keresnek, apám 120-at, anyum 130-at.

Én körülbelül 20 ezret gondoltam/hó, mert munka és suli miatt keveset lennék itthon, tehát fogyasztani sem fogok sokat, de azért valamennyit mégiscsak illene beleadnom, nem vagyok ingyenélő, illetve ők is sok pénzt adtak pl az egyetem alatt.

Ja, és még mobilelőfizetésem van, az havi 8000.


2018. aug. 18. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Számold ki, hogy havi kaja kiadás, villany, víz, gáz és egyéb költségek 1/3 része mennyi lenne. Szerintem 20 ezer forint az kevés így.
2018. aug. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
20 át akarsz beadni de 8 elmegy telora, gratulálok
2018. aug. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azzal már nem tudok mit csinálni, az előfizetést még fizetnem kell egy évig. Majd lehet többet is adok az itthoni közösbe, csak eddig nem számolgattam ki, hogy kb mennyi lenne reális, előtte albérletben ill. koliban laktam.
2018. aug. 18. 23:44
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Minimum 50 ezer a reális, szerintem.
2018. aug. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

" előtte albérletben ill. koliban laktam."

És ott mennyit fizettél?


Nagy mértékben attól is függ, hogy pl. otthon eszel-e naponta főtt ételt vagy csak hétvégéken? Ha kiszámolom és jól írtad a bérlet árát, akkor havi 60 ezret kell kifizetned a nettó 180-ból, tehát marad 120 ezer ft-od. Ebből simán 40-50 ezer ft-ot haza kéne adnod (víz, villany, gáz, kaja, mosás, stb)

Szerintem legalábbis ennyi lenne a reális.

Nem is a villany, stb fogyasztásod a sok, hanem a kaja: ma már nem lehet fillérekből kihozni egy paprikás krumplit, egy lecsót, stb.

2018. aug. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem adok 50-et.....
2018. aug. 19. 18:52
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmit csak ha igénylik. Annál előbb tudok elköltözni ha többet tudok félrerakni. A diákhitel előtörlesztése meg hülyeség, mert több kamatot kapok mint a diákhitel kamata így inkább lekötném azt a pénzt.
2018. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!