Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdasági végzettséggel...

Gazdasági végzettséggel pályaváltás az informatika írányába?

Figyelt kérdés

Két diplomám van, gazdálkodási és menedzsment alap-, és pénzügy mesterdiploma.

Szeretnék pályát váltani és a jövőben az informatika területén elhelyezkedni.


A középiskolát számítástechnikai és informatikai szakközépiskolában végeztem, mindig is érdekelt ez a terület. Végül sajnos máshogy alakult az élet, anno fiatal lányként többen lebeszéltek róla.


Ha van rá esély, akkor már nem kezdenék bele újabb egyetemi képzésbe.


Tudtok ajánlani olyan tanfolyamot (pl. full-stack developer...stb.), képzési helyet, ahol gyakorlatorientált, megbízható, releváns tudásra lehet szert tenni?


Van egyáltalán esély elhelyezkedni úgy, ha a két gazdasági diplomám mellé csak tanfolyamot végzek? A legtöbb álláshirdetésben felsőfokú szakirányú végzettséget írnak követelményként.


Szívesen fogadok bármilyen tanácsot. Véleményetek szerint, a fentebb leírt képzettséggel, hogyan érdemes belevágni a váltásba?


Előre köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 9. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Én projekt management irányból közelíteném meg. Ahhoz nagyon jól jön a pénzügyi tudásod. Csinálni mondjuk egy CAPM et, aztán elmenni egy IT céghez projekt asszisztensnek. Onnan meg már eldöntheted, hogy management vagy technikai irányba akarsz továbblépni.
2021. febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg data science/analysis iranyaba elmenni?
2021. febr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

Kb. 2 év alatt át tudod képezni magad.

A csapda ott van hogy senkinek nem kell kezdő programozó, ezért eleinte alacsony fizetéssel tudsz csak elhelyezkedni, ha egyáltalán felvesznek valahova.

A pénzügy elvileg nem fizet rosszul, nem vagyok benne biztos megéri-e neked az átképzés, főleg hogy nőknél nem számít hogy most másfélszer annyit keres-e, a pasid majd megoldja.

2021. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

"főleg hogy nőknél nem számít hogy most másfélszer annyit keres-e, a pasid majd megoldja."


Hihetetlen, de sok nő nem akar kitartott lenni 😬😬😬

2021. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

#4 azért van átmenet a karrierista munkamániás és a kitartott között.

Engem kifejezetten kiábrándít ha egy nőnek az egyetlen életcélja hogy a munkában érvényesüljön, annak ellenére hogy szeretem a határozott, céltudatos, talpraesett nőket.

Komolyan még egy férfinak sem áll jól a túlzott karrierizmus. De ha oda kerül a sor, akkor inkább a férfi dolga, mint a nőé.

2021. febr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%

Attól, hogy egy nő közel annyit vagy többet keres, mint a férfi párja nem lesz még karrierista.

Egyébként a kérdező egyszer sem írta, hogy a pénz miatt váltana szakmát. Ezt csak te képzeled oda.


"De ha oda kerül a sor, akkor inkább a férfi dolga, mint a nőé."

Szexizmus level 9999 😂


Annak a dolga, aki SZERETNÉ.

2021. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
És attól, hogy valaki szereti a munkáját ésvagy jól keres, lehet harmonikus családi élete is.
2021. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!