Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes műszaki földtudományi...

Érdemes műszaki földtudományi mérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés
Tetszik ez a szak, de elhelyezkedés szempontjából nekem bizonytalannak tűnik. Nem tudom, hogy lehetne e ezzel jól fizető munkát találni vagy egyáltalán el lehet e vele helyezkedni.

2021. febr. 16. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Nézd meg a profession-t és a linkedin-t.

Ha ott nem hirdetnek állást amire ilyen végzettséggel lehet jelentkezni akkor nem túl keresett szakma.

2021. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Szakosodj bánya- és geotechnikára, vagy olaj- és gázmérnökire. Azokkal jobbak az esélyek mintha a műszaki földtudományi szakirányon maradsz. Én az előbbit választottam és jó munkahelyem van határozottan jó fizetéssel.
2021. febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A bánya ami a leginkább érdekel. De hol lehet vele elhelyezkedni?
2021. febr. 16. 23:50
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha hiszed ha nem bányákban. :)

Sok kis bánya van még az országban. Hiába mondják, hogy a bányászatnak vége. Nincsenek giga bányák ez tény. De rengeteg építési kő és kavics szükséges és azokat mind bányásszák.


Én most Visontán vagyok a lignitbányában. Előtte amíg ment a vágathajtás akkor az NRHT Bátaapáti létesítmény építésén tüsténkedtem. Az föld alatti munka volt az jobban bejött.

2021. febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 geo-logic ***** válasza:
85%
Igaz pilotakex... Több mint 600 bánya üzemel itthon ami várja a bányamérnököket. Külföldön pedig Ausztráliàtol Afrikán át Amerikáig bezárólag te rajtad múlik hol akarsz dolgozni. Amíg van emberiség szükség lesz nyersanyagra... Hacsak nem tudunk mindent de tényleg mindent 100 %ig újrahasznosítani.illetve már nem sci fi az űrbanyaszat sem valamint a tengerszint alatti sem...
2021. febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!