Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornokként otthagynátok...

Gyakornokként otthagynátok egy nagynevű céget, azért mert jelentéktelen nem odaillő feladatokat adnak? Úgy érzem szakmailag semmit sem fejlődök. Időpazarlásnak érzem.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 2. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Lófszt.

Kit fog érdekelni 5 év múlva, hogy milyen feladatokat adtak??

Mi garantálja, hogy 5 év múlva is ez a technológia lesz, amiről most szerinted lemaradsz?

Semmi. Maradj a sggeden, aztán vagy előléptetnek, vagy beírhatod az önéletrajzodba, hogy x évig dolgoztál ennél a jónevű cégnél. Azt meg már be se kell írni, hogy mit. Legfeljebb interjún hantázni valamit.

2021. ápr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ. Jól.fizet? Van másik hely? Szüleid tartanak el vagy te tartod el magad?

Én főállásban ugyanezzel küzdök, de kell a pénz, nincs másik, így marad ez.

2021. ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha ott hagyod öket, azzal csak magadban teszel rosszat.

Ha egy ideig maradsz, akkor lesz - legalább papíron - szakmai tapasztalatod, ami nélkül semmi esélyed máshol elhelyezkedni.

2021. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha fél évig maradok az már jól mutatna ilyen szempontból?
2021. ápr. 2. 17:21
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Gyakornokként én jártam ki a boltba a főnököknek narancslevet venni meg ilyenek (nem kávézott). Zavart, de maradtam. Pár hónap után rájött, hogy hasznosat is tudnék csinálni.
2021. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Csak akkor menj, ha van más, jobb.
2021. ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Dehogy, miért hagynád?


A gyakornokság egyik lényege hogy beleírhasd az önéletrajzodba.


Ha ezt te nem tudod akkor nem is értem mit vársz az élettől.

2021. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Önéletrajzban jól fog mutatni, fizetést kapsz, ha nem tudsz olyan helyet kapásból ahol biztosan jobb lenne, akkor maradj.
2021. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát neked nincs szerencséd.

Én a gyakornokokat bedobom a mélyvízbe. Először azt se tudják mit tanuljak, aztán amelyik fel tudja venni a tempót az komoly tapasztalattal távoznak.


Mivel szakmát nem írtál nehéz tanácsot adni.

Ha nem fénymásolásról vagy kávéfőzésről van szó hanem a valami szakmához kacsolódó munka akkor gondold végig hogyan tudnád gyorsabban, hatékonyabban elvégezni. Aztán jelenkezz a következő feladatért. Ha látják hogy talpraesett vagy lehet hogy kapsz komolyabb feladatot.


Vagy megrémül az egész részleg, hogy két ember munkáját is el tudod végezni fél munkaidőben és ezt gyorsan el kell titkolni a főnök elől, mert a végén még valakit kirúgnak.

2021. ápr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azzal még nem is lenne baj, ha boltba kéne menni és a főnöknek venni valamit. De amikor 20-30kg-os súlyokat kell emelgetni, akkor azért elgondolkozok rajta, hogy nem fizikai munkásnak mentem oda.
2021. ápr. 3. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!