Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németország felmondás, Legális ?

Németország felmondás, Legális ?

Figyelt kérdés

Üdv!


2021 December 15-16 fel mondtunk a munkahelyünkön Németországban (NÉMET BEJELENTÉS)


Most január 6 van, és még nem kaptuk meg az utolsó fizetést, és a leszámolós papírokat.


Azt mondják, Január 15-éig nem kapjuk meg a leszámolós papírunkat és a fizetést sem.


Ez legális?


Vissza tartani a pénzünk, és a papírjaink?

Nem tudunk lépni egyről a kettőre.



2022. jan. 6. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha kint dolgoztál, azt is tudhatod, hogy Vízkeresztig nem dolgoznak a cégek. A két plusz napot pedig kiveszik szabiban, tehát hétfőn tudnak először ezzel foglalkozni.
2022. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
December 15-16 volt az utolsó munkanapotok vagy aznap mondtatok fel és még tart a felmondási idő?
2022. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem, 2 hét a felmondási idő.
2022. jan. 6. 17:09
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

3: és akkor mi a kérdés...??


Szerinted a ti felmondásotok miatt január 1-én bementek dolgozni a bérszámfejtők, vagymi?

2022. jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
pontosan. a cégek jelentős része csak 10én kezd el dolgozni, irodisták meg főleg.
2022. jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amikor egyébként is kaptad volna a fizetés, akkor fogod kapni. Nem fognak 2 ember miatt különmunkàt végezni. Az a te problémàd, ha nem tudsz lépni egyről a kettőre. A felmondàs előtt kellett volna erre gondolni.
2022. jan. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6:

Ez azért nem így megy. Jelen esetben érthető, de általánoságban nem úgy megy kint, hogy addig nem kapod meg leszámolás után a fizetésedet, amíg normál esetben se kapnád. Pár napon belül kötelező nekik kifizetni. Csak erre sok német cég tojik, mert a Mutti megengedte nekik, hogy ilyen téren is szívozanak a kelet-európai munkaerővel.

2022. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7: de azt próbáld már felfogni, hogy az újévben először hétfőn kezdenek dolgozni a legtöbb helyen! Tehát munkaszüneti napokon sehol nem fizetnek!
2022. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8:

Tudsz értelmezni szöveget?


"Jelen esetben érthető"


Segítek, mert úgy tűnik nem ment feldolgozni: arról beszélek pont, hogy most ez érthető miért késik, mivel ünnep volt és még nem mindenhol kezdtek el megint dolgozni.

Én arról beszéltem, hogy általánoságban nem így megy, mint ahogy a 6os írta. Nem ünnepre, stbre esik, akkor is pár napon meg kell kapnod a fizetésedet, stb.

2022. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Auch das letzte Gehalt des Arbeitnehmers nach einer ordentlichen oder fristlosen Kündigung des Arbeitgebers wird nicht eher fällig. Der Arbeitnehmer muss auf dieses Gehalt genauso lange warten, die auf die vorherigen. Wann der Lohn genau auszuzahlen ist, ergibt sich in den meisten Fällen aus dem Arbeitsvertrag. Dort finden sich fast immer Regelungen über die Fälligkeit (meist zum 15. des Folgemonats). Jegliche Regelung, die eine Fälligkeit über den 15. des Folgemonats im Arbeitsvertrag hinaus enthalten, sind problematisch.


[link]


#6-os voltam.

2022. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!