Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment diplomával lehet az ember elemző pl. a jegybanknál? Vagy itt már elvárják a közgázosabb diplomát, mint az AK?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Oda matematikusokat keresnek.
2022. jan. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt írja az álláshirdetés, hogy közgazdász diploma kell.
2022. jan. 6. 17:01
 3/13 anonim ***** válasza:
14%

Igaz, de főként a matematikusokat szeretik.

Gondolom, amennyit kínálnak, annyiért nem találnak értelmes munkaerőt, mert az adott matematikus inkább elmegy a multihoz jóval magasabb fizetésért.

Elemzői pozícióban a matematikusok a legjobbak, de minőséget meg kell fizetni.

2022. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen elemző? Van olyan, ami simán lehetsz igen.
2022. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha Corvinus vagy Bme-s diplomád van sztem fix, h behívnak

Bár én a többivel is próbálkoznék, sose tudni

2022. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#3

Olyan szar a fizetés az MNB-nél? Azt hittem az egy komoly munkahely

2022. jan. 6. 21:57
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

Amennyire tudom, teljesen in-line van a versenyszektorral, cserében a belépő pozira, msc-t kérnek,

sokszor, szakmailag sokszor eltolódik a gagyi kategóriába a dolog, illetve a tényleg lényeges dolgokat, pedig tanácsadó cégektől "kérdezik" meg.


Ha teheted kerüld, hidd el ennél, sokszor mèg tier3 blackrock irodában is értelmesebb dolgokat csinálhatsz.

2022. jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szerintem a jegybankban dolgozni szakmailag sokkal komolyabb feladat, mint aktákat tologatni egy SSC-ben.

A monetáris politika kezelésében való részvételemmel az egész ország jólétéhez hozzájárulhatok és a társadalom hasznos tagja lehetek.

2022. jan. 6. 23:52
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes megpróbálni, kiderül. Vagy csinálj mestert, most indul az MNB Intézet által egy. Akár jegybankhoz mész, akkor más elemzősebb helyre, de még ha végül nem közgazdasági hanem üzleti helyre is, szerintem mindenhol versenyképes.
2022. jan. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Most politikától függetlenül, de ehhez a monetáris, jegybanki politikához, ki adja a nevét, bárki aki igényes a szakmai karrierjére?


Ez, ha külföldre akarsz utána menni, nagyon is számíthat.


Fontos kérdésekben, vannak zsíros tanácsadási szerződések a Rothschild & Co és BCG-vel. Monetáris döntéseket a monetáris tanács hozza, ahol szakmailag 2 elfogadható ember (phd, kutatói tapasztalat, usa tőzsdei tapasztalat) van jelenleg, többi zs kategóriás politikai kinevezett.


Na most, ez a tanács hoz döntést, ahol a te szavad semmit sem ér, mert ha politika diktál valamit a szakma ellenében, akkor is biztosított marad, hogy a hülyeséget is megszavazzák.


Erre nagyon konkrét példák is vannak jelenleg.


Ezt most tényleg nem bántásból, de ilyen mentalitással by chance egy tier 3 Blackrock irodába be se engednének, illetve indokolatlan prekoncepcióid vannak.


Ha tényleg monetáris területen szeretnél karriert csinálni, akkor a valamilyen külföldi egyetem, utána, pedig valamilyen tanácsadó cégnél/alapkezelőnél kezdj karriert csinálni.


Végére egy kis összehasonlítás:


Két mnb board member kvalitásai, akik egyébként tényleg oda is valók.


Marx Károly Egyetem, üzletkötő, ensz, állami szektor, különböző gazdaságdiplomáciai feladatok |oké ez még elmegy|


Marx Károly egyetem, hitel előadó a kommunista rendszerben, utána usa-ban dolgozott, majd itthon volt kereskedelmi bankok regionális vezetője, egyetemi tanár, tök oké.


Ez volt a két legjobb.


Most hasonlítsd össze két random választott FED board memberrel:


Harvard PhD, MIT professzor, mellette McKinsey-nél dolgozott, jelentős, elismert publikációk, Brookings Institute.


Utána jött 12 év, államigazgatás: külső válságkezelésre vonatkozó lehetőségeket dolgozott ki.


Ez után lett board member.


Másik:


Berkeley applied economics, majd Washington PhD, Boston Consulting Group-nál kezdett dolgozni, közben professzor lett az Indianai Egyetemen, utána tanított a Bonn Egyetemen.


2009-ben csatlakozott a FED kutatóintézetéhez, majd lépkedett fel a létre fokain, amíg executive director nem lett, közben tanított és folytatta a publikálást, majd 2019-ben lett board member.

2022. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!