Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fejlesztőként volt, hogy...

Fejlesztőként volt, hogy azért utasították el a pályázatod, mert előtte túl gyakran váltottál munkahelyet?

Figyelt kérdés

Átlagosan mennyit dolgoztál egy helyen és könnyű volt megmagyarázni a váltásokat interjúkon?

Én arra gondolok, hogy másfél-két évet azért ajánlott egy helyen eltölteni, mert az már ad egyfajta megbízhatóságot, de kíváncsi vagyok más tapasztalataira is. Ha kellesz a másik helyen, akkor évente is mehetsz máshova?



2022. febr. 2. 11:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem érdekel.

Első helyemen 3 hónapot voltam. Második helyemen 20 hónapot. Harmadik helyemen most vagyok 4 hónapja.

Megkerestek egy ajánlattal, közel dupla fizu. Ha felvesznek, megyek. Elmondtam miért váltanék, hogy kevésnek érzem a mostanit és az anyagi vonzata sem utolsó szempont. Megértették, nem problémáztak, sokan csinálják ezt. Jelenleg ez a piaci trend ha értelmes bérért akarsz dolgozni.

2022. febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Interjúztatok, szoktam nézni.

1 gyors ugrás belefér, sok-rendszeres hátrány. Tudom tőlünk is el fog menni 3-6-12 hónap múlva, minek vegyem fel....

2022. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Fejlesztő nem vagyok, de informátikával foglalkozom (hálózatok lés vmware) volt 3 9 hónap utáni váltásom, nem volt eddig gond belőle. Persze ha mondjuk lenne 7-8 ilyen az szerintem már gond lenne.
2022. febr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen elfogadott a szakmaban 1-2 evente valtani, senkit nem erdekel.
2022. febr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Interjuztatunk, ha az atlag 1 ev felett van akkor nem gond, ha nem akkor se feltetlen jelent gondot ha ugyes es latszik rajta a szenvedely. A sok valtas legtobb esetben a ber miatt van. A mi cégünk budapesti viszonylatban egyik legjobban fizeto ceg. Eleg valoszinu ha nincs gond az emberrel akkor tolunk nem hamar valt majd...
2022. febr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%

Még produktív sem tud lenni, mire elmegy. Gyakorlatilag csak veszteséget termel, kezdhetem előlről a keresést, ne adj Isten próbaidő lejártával meg kifizetem a fejvadász pár millás sikerdíját is.

Tuti business....


Egyenként az ilyen emberek teljesen gerinctelenek, ilyen is lesz a munkájuk (****-t sem ér), nem érdekli őket a projekt, interjú engineerek kb.



El kell menni ha rosszul fizetnek (újabb ajánlat 30-50%-al magasabb) de előbb illik bekopogni, h hello, ez meg ez nem oké, ezt kaptam, ti miért nem tudtok ennyit adni, min kellene változtatni. Illetve akkor a fenének mentél oda. Ennyire nem nagy az infláció, h 3 havonta 30%-os emelést kelljen kérni.


Magamat tudom ismételni, egy ilyen belefér, de aki rendszeresen egy évnél többet nem dolgozik egy helyen őket kerülni kell.

2022. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

"Ennyire nem nagy az infláció, h 3 havonta 30%-os emelést kelljen kérni."


Ha van 100 másik cég, aki megadja neki a plusz pénzt, akkor nyilván nem hülye, hogy alacsony bérért hagyja magát kihasználni. Talán nem gombokért kellene dolgoztatni a jelenleg egyik legjobban fizető szektorban.

2022. febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha több, pár hónap utáni váltás van, az negatív. De tapasztalat, hogy a másik véglet sem jó - nekem a legrövidebb idő, amit egy cégnél töltöttem 3 év volt. Legutóbb 7 év után váltottam, peidg már sokkal hamarabb kellett volna.

Sajnos most viszont beleestem abba, hogy ahol vagyok jó cég, jó csapat, jó meló, de kevés pénz. Egy 40%-kal a piaci ár alatt vagyok, ennyit meg aligha emelnének...

2022. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

#7


Épp ezért írtam, hogy akkor minek fogadta el az ajánlatot. Akkor is pontosan tudta mennyi a bruttó nettó, most is tudja. Egyszer el lehet ezt játszani, fel lehet ülni rossz vonatra, sokszor nem. Pályám elején nekem is sok (2) rövid váltás volt, eleinte mindig ki is tértem miért váltottam (kis cég, tönkrement, felmondott az egyetlen vezető)



Igen, az is borzasztóan káros, ha valaki IT vagy mérnöki területen első és utolsó munkahelyét tapossa, mert annyi impulzus éri pár év után, mint a porcicát a sarokban a szekrény mögött.

2022. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is az az íratlan szabály amit a 2-es mond. Nem azért keresünk embert, hogy pár hónap után továbbálljon.
2022. febr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!