Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fejlesztőként volt, hogy...

Fejlesztőként volt, hogy azért utasították el a pályázatod, mert előtte túl gyakran váltottál munkahelyet?

Figyelt kérdés

Átlagosan mennyit dolgoztál egy helyen és könnyű volt megmagyarázni a váltásokat interjúkon?

Én arra gondolok, hogy másfél-két évet azért ajánlott egy helyen eltölteni, mert az már ad egyfajta megbízhatóságot, de kíváncsi vagyok más tapasztalataira is. Ha kellesz a másik helyen, akkor évente is mehetsz máshova?



2022. febr. 2. 11:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
56%

6 szarok a folyamataitok és/vagy technológia ha 3 hónap- fel év alatt nem tud egy medior betanulni és termelni. Gondolom valami “egyedi vállalatirányítási rendszer” oskovulet monolit szar, persze, hogy se ki sem fogja hetek alatt megérteni, nem is lehet, mert minden “eGyEDi”. Véletlen sem követi a best practiceket. Gondolom.


Sehol máshol nem gond a betanulás sebessége és termelékenység…

2022. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11: Egyetértek. Korábbi munkahelyemen a vállalatirányítási rendszer szintén egy őskövület volt. Olyan eszközökkel kellett rá fejleszteni, aminek a névjegyében az volt, hogy "Copyright xy, 2003". Még külön trükközni is kellett, mert alapból nem is futott Win10 alatt. Az egész multinál nem volt egy ember, aki azt a rendszert teljesen átlátta volna. Legalább egy év volt, mire az ember legalább azokat a modulokat rendesen megismerte, amikkel dolgozni kellett.


A mostani helyemen egy új kolléga egy hónap alatt könnyedén betanul. Kurrens rendszerek, jó dokumentáció, stb.

2022. febr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
11/12 van, amikor a cég nem tehet róla. Amikor átjöttem egy bankhoz dolgozni, az első fél évben csak kapkodtam a fejem és kellett jó 1 év mire hasznos munkát tudtam csinálni. Igen, sok folyamat "szar" csak az a baj, hogy ezeket a felügyelet a banknak előírja (olyan követelményeket, amikből a nyakatekert folyamatok következnek), neked meg bele kell tanulni. "Best practice" ez is, csak másfajta best practice.
2022. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én 2020-ban végeztem villamosmérnök BSc-t. Jelenleg a harmadik munkahelyemen vagyok. Az első német autóipari multi volt Dél-Budán. A betanulás jó volt, munka viszont nem volt valami izgi, keveset fejlődtem, a fizetés is gyengébb volt, mint az átlag, de nem amiatt kezdtem el nézelődni. 70 perc volt az út egy irányba, heti 3-at jártunk, a feladatok kevés kihívást jelentettek, ránksóztak minden szart. A váltásnál a fizetés kb 45 %-kal volt magasabb, így váltottam mégha tudtam is, hogy a munka valószínűleg sokkal jobb nem lesz, de adtam neki egy esélyt. 15 hónap után váltottam. A kövi hely szintén autóipari multi, viszont Dél-Pesten. Betanítás nemigen volt, mindenki elhúzott szabira év végén, 1-2 tréning volt, 100 % otthon. Konkrétan tilos volt bemenni. Korábbi tapasztalataimból kiindulva, sokat kérdezősködtem, kiderült, hogy ugyanazt csináltam volna fél évig, mint a teljesen kezdők. Távolról sem olyan volt, mint amit szeretfem volna, gyakorlatilag szkriptek futtatása és kalapálása lett volna. Ezt köszöntem, de nem. Kis céghez mentem, kevesebbért, viszont érdekes projektekkel foglalkoznak, nem egy nagy valamit tákolnak több 100-an éveken át, mint a korábbi cégeimnél. Nem bántam meg, többnyire be kell járni, de kb 50 perc, lényegesen jobb a korábbi 70 helyett. Sokkal közelebb nem nagyon lenne úgyse. Cafetéria nincs, bruttó 35-nel kapok kevesebbet, mint a multinál, ami az alapbért illeti.


Egyszer se "terveztem" a váltást, egyszerűen vannak dolgok, amiket előre nem látsz. Az elsőnél már annak örültem, hogy kezdőként kellek valahová.


Remélem a mostani hely bejön, mert amúgy nem szeretek váltogatni. Végre azzal foglalkozom, amivel szerettem volna.

2022. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
*Nem 15 hónap után váltottam második helyen, hanem 1,5.
2022. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#14

Hadd tippeljek: Thyssen és Bosch :D


Jöhet privátban is h talált e ;)

2022. febr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2022. márc. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
90%
Az IT a jó példa arra, hogy ha az ember ki akarja maxolni a fizetését akkor nem árt egy-két évente váltania. Èn mérnök vagyok, igaz nem IT-S területen, de nagy fizetésemelést mindig váltáskor kaptam, meglevő helyeken évi pár százalékot emeltek infláció körül. Nem éri meg egy helyben ülni ez számomra tény.
2022. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
56%
És egyébként nem kell ebből lelkiismeret fordulást csinálni szerintem. Ha egy céghez jelentkezik két ember hasonló tapasztalattal a cég is az olcsobbikat választja. Szoval erről ennyit.
2022. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!