Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tájékozódhatok egy...

Hogyan tájékozódhatok egy adott külföldi (európai) országban elérhető fizetésekről egy adott szakmában?

Figyelt kérdés
Érdekelne több helyen is, hogy egy adott területen mi az a fizetés, amit még el lehet kérni és reális, tehát nagy valószínűséggel megadják. Villamosmérnöki ágazatokban keresgélek, viszont az állásportálok többségén nincs kiírva bérsáv. Nyilván nem szeretnék olyan pozíció miatt kimenni, ahol még alul is lennék fizetve, elsősorban a megtaarítás lenne a célom. A megélhetési költségekről még viszonylag könnyebben találok információt, de a fizetésekről nem sok helyen írnak.

2022. máj. 20. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]

ez pl egy egész jó oldal

2022. máj. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Erről az oldalról olvastam jókat, viszont regisztrációnál kérdezik a jelenlegi munkáltatómat. Ők kapnak értesítést arról hogy én regisztráltam, vagy hogy véleményt adtam meg róluk?
2022. máj. 20. 13:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem is kell regisztrálni, simán beírod a googlebe a kívánt pozíciót országot, mögé, hogy glassdoor és látod is amire kíváncsi vagy,
2022. máj. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget
2022. máj. 20. 13:20
 5/11 anonim ***** válasza:
2022. máj. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

és itt egy svájci oldal...


[link]


És itt még tovább finomíthatod a keresést a Berufserfahrunggal, vagy egyéb körülményekkel.

2022. máj. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezek is nagyon hasznosak


Érdekes, hogy egy PLC programozó és egy alsótagozatos tanár bére között a svájci oldal szerint csak ~5% eltérés van. Ez reális, valóban lehetséges?


A glassdoor viszont nem működik a google-n keresztül sem, ha így csinálom akkor is feldobja hogy írjak véleményt, inkognitó ablakból pedig regisztrációért sír.

2022. máj. 20. 15:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Svajc, konkret Elekroingeniur: [link]


A fizetessel ugy van, ha meghivnak egy beszelgetesre, akkor kerdezik meg, hogy mennyit kersz. Kiirva hirdetesnel en meg nem lattam.

2022. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes, hogy egy PLC programozó és egy alsótagozatos tanár bére között a svájci oldal szerint csak ~5% eltérés van. Ez reális, valóban lehetséges?"


Igen, a tanaroknak (Primarschule szinten) nagyon magas a fizetesük, nagyon elismertek, es meg vannak nagyon becsülve. Az oktatas is nagyon szinvonalas.

2022. máj. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon hasznos oldalak.


A kérdésben Ausztriát és Svájcot jelöltem meg, de több ország is érdekes lehet. Ha valaki látja ezt a kérdést és tud még ilyen oldalakat akkor megköszönném ha azokat is linkelné.

2022. máj. 22. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!