Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megtilthatják a hétvégi...

Megtilthatják a hétvégi túlórát abban az esetben, ha a héten szabin voltam?

Figyelt kérdés

hétfői napon még dolgoztam, majd a hét többi részén ugye szabira mentem amit jó előre már le volt fixálva. szombaton pedig mentem volna túlórázni ahogy kb minden hétvégén mentem is eddig.

Nálunk minden hétvégén lehet menni túlórázni, sőt valamilyen szinten kell is, mert le vagyunk maradva a termeléssel.


két csoportvezető viszont önjelölt módon elkezdte betiltani azt hogy ha szabin vagy, akkor azon a hétvégén nem jöhetsz túlórázni. ezt megtehetik? tudtommal maximum az ő főnöküknek van ilyesmire felhatalmazása hiszen ő is rendeli el a túlórákat, viszont ugyan rá hivatkozva, a nevében (de az ő tudta nélkül) hozták meg ezt az "új szabályt"


nem értem ez miért jó nekik.



2022. júl. 30. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam ilyet, de eleve a túlóra mint opció nem “jár”, így nem szólnék
2022. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az szerintem az MT-ben sehol nincs benne, hogy szervezetileg ki tilthatja meg a túlórát. Szóval igen, ha nálatok a szervezetben az a szokás, hogy a csoportvezető dönt a túlóráról, akkor megteheti
2022. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bazmeg -nem tudok szebben fogalmazni-... van egy beosztásod. Mint mindenhol a világon. Ha nem vagy beírva, akkor nem mész illetve nem mehetsz, ha ezt külön nem jelzik.


Az hogy neked természetes dolog elbszni a hétvégéid a túlóráiddal az a saját agyadban lehet hogy így van, amúgy meg nem.

2022. júl. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kedves hármas, épp egy vállalkozás indítása előtt vagyok (még bő 1 évig gyűjtök) és mivel pont 25 év alatti vagyok így viszonylag sokat számít minden túlóra amíg bent vagyok, mert KELL a pénz. Főleg most egy világválság kellős közepén.


és igen, nem nézem jó szemmel hogy engem szívatnak meg ezekkel a dolgokkal, amikről amúgy a főnök se tudott, csak maguktól elkezdtek ilyen szabályokat hozni, megjegyzem úgy, hogy sehol senkinek nem szóltak erről előre.


illetve a 2-esre válaszolva: sose dönt a túlóráról a csoportvezető, ő csak felírja a neveket hogy ki megy, a supervisor dönt arról h lehet-e jönni, és már bő 1 éve folyamatosan kell jönni, erről az új "szabályról" nem is tudott

2022. júl. 31. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól még hogy kell a pénz még totál igaz amit írtam.
2022. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor pedig ha a supervisor, akkor ő, valaki eldönti és kész.

Ha kell a pénz, akkor nem hőbörögsz, hanem csöndben húzod az igát. Aztán majd vagy lesz a vállalkozásból valami vagy nem. Ilyen gazdasági helyzetben nem célszerű magadra haragítani a közvetlen és közvetett felettesedet egy túlóra miatt.

(Halkan jegyzem meg, máshol sem nézik jó szemmel az ilyet, mármint, hogy valaki normál óradíjon nem jön be dolgozni, hanem helyette a zsírosabb beosztásra megy rá, mindegy milyen indokkal)

2022. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!