Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban ennyire elkeserítő és...

Valóban ennyire elkeserítő és drasztikus a helyzet?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, jövőre érettségizem, viszont már nagyon szorongok hogy mihez fogok kezdeni azután. Konkrét ötletem még nincsen, viszont a családomtól azt hallom hogy muszáj egyetemre menni, érettségivel csak "vár a gyár", mindenhova diplomát kérnek, illetve a szakmákból csak olyan szakmák élhetőek amik nem igazán érdekelnek, nem tudom magamat bennük elképzelni, viszont akkor így naivan megkérdezném hogy mihez lehet kezdeni? Mert sok embertől meg azt hallom hogy a legtöbb büfészakos diploma sem ér semmit, akkor mihez lehet kezdeni?

2022. nov. 12. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Talán leírhatnád, hogy egyáltalán mi érdekel, miből vagy jó, mik a kedvenc tantárgyaid, stb. stb.


Szakmát is tanulhatsz...

2022. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Kozgaz/info ezekkel jol lehet keresni
2022. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
IT
2022. nov. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Jo lenne tudni, hogy eddig milyen sajat projektjeid voltak, mely programnyelvekben vagy jartas stb. A helyzet nem kilatastalan, de azert arra ne szamits, hogy evi 100 000 dodot hazalapatolsz egy greenfoxos gyorstalpaloval.
2022. nov. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
16%
Sereg, rendőrség. Ezek a jó irányok!
2022. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Worldtraveller ***** válasza:
69%
Közgáz szak, aztán szakosodsz mondjuk pénzügyre.
2022. nov. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Egyáltalán nem biztos, hogy a te fejedben "szakmákból csak olyan szakmák élhetőek amik nem igazán érdekelnek", egyáltalán nem a valóságot tükröző lista. Na meg az sem lenne mindegy, hogy mi érdekel
2022. nov. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Hasonló cipőben jártam én is és egy válság előtt/kellős közepén (attól függ világ vagy HU szintén nézzük) kezdtem a tanulmányaimat egy egyetemen. (2006-ban érettségiztem.)

Ugyanezeket mondták nekem is.

Én már akkor láttam hogy egy baromság és épitőipari szakmákkal is nagyot lehet szakítani, vagy ha nem, legalábbis gondolkozni meló közben (nekem ez ment, kérdés neked is menne-e) a jövőről.

A bevétel tuti és 20 évesen is lehet egyetemre menni.

Valahogy beszéld meg a szüleiddel hogy először (!) inkább valami mást tanulnál (!!) hogy pénzt kereshess (!!!) és igazán megfontolt döntést hozhass.

Meg egyébként sem csak szakmákban és/vagy egyetemi számokban érdemes gondolkozni hanem képességekben.

Pl. angolul "mindenki tud" a fos sorozatoknak meg a gamerkedésnek hála de az igazán jó, mindenki által érthető, helyes és egyszerű angol ritka kincs.

Más nyelvekre hatványozottan igaz és kevesebben is beszélik őket.

Állítólag mindenki szeretne főnök lenni mégis alig van olyan ember aki akár projekteket akár embereket tudna vezetni. Konkrétan hiány van jó vezetőkből is.

Programozó valóban nem leszel 1-2 év alatt de egy egyszeűbb progarmnyelvet meg tudsz tanulni.

Mindenki beírja a cv-jébe az ms office-t de alig volt kollégám aki egy viszonylag egyszerű, jól beképletezett excel táblát tudott volna gyártani, megadott igényre. (Olyan munkakörökben is ahol ez lett volna a feladat...)

És akkor ott van az adatvizualizáció vagy további data területek...

És ez csak pár dolog az én viszonylag szűk karrier ösvényemről.

Ha ilyesmiket tanulok 1-2 évig egyetem helyett vagy előtt, akkor is beljebb lennék.

Ha még minden kötél szakad és egyetemre küldenek de támogatnak is közben akkor legalább olyat tanulj ami tetszik, érdekel, hogy ne kínlódás legyen az az 5-6 év.

2022. nov. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Burkoló.
2022. nov. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%
Alapvetően én pár irányt latok amivel jó a helyzet. Orvos-fogorvos, mérnökök közül a gepesz-villamos-infks trió , pár keresett gazdasági szak, netán beszélni legalább 2 folyékony nyelven, és meg jók a keresett szakmák pl: köműves, ács, vìz-villanyszerelő . Ezeket leszamitva nehez a helyzet.
2022. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!