Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy az itt...

Miért van az, hogy az itt írogató nagyképű IT-seket a valóságban sehol nem látni?

Figyelt kérdés

Sima gépészmérnökként dolgozom autóipari multinál, egy kb. medior IT-s (beágyazott C++) fizetést sikerült kiharcolnom, ami teljesen rendben van, IT-sekkel is van kapcsolatom a munka során, illetve az ismerőseim között is vannak elég jó szoftverfejlesztők.


Az az igazság, hogy én az itt olvasott, "naponta 400 USD-t keresek, és rajtam kívül senki más nem termel semmilyen értéket" hozzáállást soha nem tapasztaltam, mindenki elismerően beszélt akár a gépész munkáról, és elmondták, hogy ők azt nem tudnák csinálni, illetve tisztában vannak vele, hogy egy társadalom működéséhez szükség van olyan emberekre, akik működtetik a szennyvízellátást, hulladékkezelést, kórházakat, közlekedést, oktatást...stb. Ráadásul mind ugyanúgy elégedetlenek ezeknek a színvonalával, illetve tisztában vannak vele, hogy ez alól teljesen kivonni magukat nem tudják még IT-s fizetéssel sem, illetve nincs is a piacnak mindenre létező megoldása (pl. járhatsz akármilyen magánorvoshoz, ha egyszer rosszul leszel vagy baleseted lesz, ugyanúgy az állami mentő kell, hogy kijöjjön érted, illetve a magánkórházak is csak a jól tejelő üzletágakat halásszák el, egy komolyabb műtétre ők is lepasszolnak az államiba, ha meg mégsem, az olyan drága lenne, hogy IT- ől sem jön ki).


Nekem az az érzésem, hogy az ide írogató "IT-sek" nagy része valami tizenéves troll, mert nehéz elhinni, hogy egy tényleg jól élő ember egy ilyen szintű honlapon élné ki magát. Illetve én még soha nem láttam ennyire elvetemülten nagyképű informatikusokat, mint ami itt kirajzolódik, de egyszer szívesen megnéznék egy-két ilyet.

Csak szerintem ez a proli színvonal, ami néha eluralkodik itt, rohadtul nem passzol egy értelmes, jó rendszerszemléletű emberhez.


2022. nov. 13. 01:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Amm kérdező autós multik relative szarul fizetnek persze, hogy nem fogsz látni ilyeneket.


Akik igazán sok pénzt tudnak hozni azok a tapasztalt freelancerek, mert a világ bármelyik oldalán tudnak maguknak projektet szerezni.


Ettől függetlenül sokan vannak azok akik a realitás talajától el vannak rugaszkodva, vagy arrogánsok éppen. Néhol abban se vagyok biztos hogy valaki IT ben dolgozik egyáltalán.

2022. nov. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Az autos multik szarok it szempontbol. Voltam tobb helyen is interjun, kb kirohogtem a hrest amikor a bersavot kozolte
2022. nov. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
Azok nem érnek rá ide irogatni, mert napi 18 órát dolgoznak.
2022. nov. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
3 ne nevettess
2022. nov. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem teljesen értek egyet azzal, hogy ezen az oldalon az IT-sok lennének nagyképűek. Általában jön egy kérdés a fizetésekkel kapcsolatosan, beírja néhány IT-s is a sajátját és jönnek hitetlenkedő kommentek és a burkolós trollok, aztán megy a cinikus beszólogatás az IT-soknak, utána meg persze hogy visszaszól a home office master race is.


Sokkal jellemzőbb az irigység ezen az oldalon. De nem csak itt. Magánorvos is megkérdi a foglalkozásom, aztán beszól, hogy az "IT-sok a kedvencei". Nem kell csodálkozni, hogy ebben az országban nem lehet publikus a bérsáv a legtöbb álláshoz.

2022. nov. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Az autóipari beágyazott cucc az nyilván a legalja mindennek, de egyébként van olyan ismerősöm, aki külföldön dolgozik (igaz, ő kint is van), de mégsem tapasztaltam azt a nagy arcot. Nekem inkább úgy tűnik, hogy olyanok szórakoznak itt, akiket vagy kib*sztak az egyetemről, vagy ha el is végezték, nincs valós tudásuk, esetleg tizenéves gyerekek, akik még csak álmodoznak a nagy karrierről, hogy napi 2 óra munkáért meg több óra pasziánszozásért milliókat fizetnek.


Arról meg ne is beszéljünk, hogy ezek az "IT-termékek" azért elég sok kívánnivalót hagynak maguk után, használom nyilván a mindenféle jegyvásárlós, autómegosztós, ételrendelős...stb. appokat, vagy éppen a mai agyonelektronizált autókat, de a nagy részükkel állandóan csak a baj van, lassúskodnak, lefagynak...stb., vagy pl. a bank nem egyszer lenyúlta nem kevés pénzemet, és aztán arrogáns kioktatások után sikerült nagy nehezen feloldatnom az "IT-rendszer hibájából" eredő zárolt vagy duplán leemelt összegeket. Mindig az a konklúzióm a végén, hogy ezek a dolgok simán papíralapon/mechanikus alapon sokkal egyszerűbben működtek, csak hát ha mindent digitalizálunk, akkor ugye később könnyebb lesz a "rendszer" ellen gondolkodó embereket likvidálni (lásd pl. kanadai tüntetők bankszámla-befagyasztása).

2022. nov. 13. 09:38
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

"Mindig az a konklúzióm a végén, hogy ezek a dolgok simán papíralapon/mechanikus alapon sokkal egyszerűbben működtek"


Aha... :D

2022. nov. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mérnök vagyok, de sztem teljesen egyértelmű, hogy a villamos és ITs párosé a jövő. Autoiparban lassan átallnak az elektromos hajtás fele, lehet, hogy fele annyi mechanikus eszköz nem kell majd. Epitőiparban jönnek az okos otthonok oda megint csak ők kellenek. Hagyományos mérnöki szakmák egyre kevésbé lesznek kelendőek a digitalizáció korában. Hozzàteszem, hogy sajat veleményem.
2022. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Válaszol itt néha a magashozzáadottértékű egyén, de azt gondolom, hogy ő parodizálni igyekszik valamit/valakit :D
2022. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Sőt, jobbat mondok

. Erdemes olyan országok bevándorlási fórumait olvasni , amik nem Eu tagok, hog oda mész ahova akarsz. Pl: USA h1b munkavìzuma, sztem 90 százalékban infosokra megy el.

2022. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!