Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne munkahelyet váltanom?

Figyelt kérdés
A mostani munkahelyemen jól érzem magam rugalmas a beosztásom, nem keresek rosszul, viszont a túlóráimat nem fizetik ki(lecsúsztatom, mivel levelezős egyetemista vagyok). Kaptam egy állásajánlatot, ami anyagilag sokkal kedvezőbb, tanulmányi szabadság, fizetett túlóra, cafeteria, és bruttó 300-al magasabb bér. Ellenben unalmasabb lenne a munkám, és nincs garancia arra, hogy a próbaidő vége előtt nem rúgnának ki, mivel csak az aktuális problémák megoldására kellhettem. Mit tennétek a helyemben?

2022. dec. 18. 04:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miből gondolod, hogy kirúgnának? Ezt azért érdemes tisztázni, mármint, lehet jó az ajánlat, ha aztán két szék közül a pad alá esel. De nem értem, ha csak időszakosan keresnek megoldást, miért nem határozott idejű szerződéses megoldást választanak. Ez a normális megoldás ilyenkor. Nem lehet, hogy csak paranoiás vagy?
2022. dec. 18. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem paranoiás vagyok, megfogalmazom másképp: X cégnél dolgozom, és Y céghez már sokszor el kellett mennem, elhárítani bizonyos hibákat. X cég ezt nyilván kiszámlázta, Y cég pedig alkalmazni is szeretne engem, csak esetemben nem mindegy, hogy miért és meddig.
2022. dec. 18. 04:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ideje dolgozol a jelenlegi cégnél? Arra is gondolj, hogy mutat az egész a cv-dben.


A túlórákat a home office-os, intellektuális munkákban (például programozás) sehol nem fizetik meg. Túlóra = nem dolgoztál elég gyorsan vagy hatékonyan, te bajod. Ha sok a munka, azért lehet panaszkodni, hogy legyen kevesebb, mert nem bírod. A túlóra csak az olyan munkáknál játszik, ahol fizikailag ott kell lenned valahol ha törik, ha szakad, például biztonsági őr, portás, ügyeletes orvos stb.


A harmadik pedig, hogy ügyfélhez átmenni… lehet, én is csináltam már ilyet, de ezt nem szokták sehol sem szeretni.


Azért a bruttó 300K nem aprópénz… ezért már átgondolnám. De unalmasabb munkára tutti nem váltanék. Én az érdekes munkahelyekre hajtok, amelyek fenntartják a motivációmat, amelyben tudok fejlődni.

2022. dec. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tisztáznám az új munkaadóval, hogy milyen munkaerőt keres, mi lesz a feladatom, mennyi ideig számíthatok rá, avagy ez csak egy pár hónapos meló. Amíg ezeket nem tudom, biztos nem váltanék.
2022. dec. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen 10-20-30 ezer forintért én sem valtanek egy jó helyről egy kevésbé jóra. Azonban ha a másik tényleg ennyivel többet fizet, akkor az már nekem bőven túl van azon a határon, hogy gondolkodjak ezen,bőven valtanek. Eves szinten több mint 2 millio plusz bevetelről beszélünk itt, az alapján amit írsz.
2022. dec. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#3 Gondolkozz azért egy kicsit. KKV. Nem azért túlórázom, mert nem vagyok hatékony, hanem azért, mert sok a munka. 2 éve dolgozom ott, és 2,5 évem van hátra a diplomáig, azután pedig ígyis-úgyis váltani fogok, csak most úgy gondolom, hogy pénz beszél, kutya ugat. A kérdést pedig azért tettem fel, mert bizalmatlan vagyok a másik munkaadóval kapcsolatosan, azt pedig tisztáztuk már, hogy mi lenne a munkaköröm.
2022. dec. 18. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!