Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki könyvelő szeretne lennie...

Aki könyvelő szeretne lennie annak miben kell jónak lennie? pl ha nem értem a szudukut és matekból rossz vagyok akkor könyveléshez is hülye lennék? és fejből kell tudni a törvényeket, jogszabályokat is?

Figyelt kérdés
2023. márc. 25. 17:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem megy a matek, akkor a könyvelés felejtős.
2023. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
80 százaléka droidmunka, főleg multiknál. A maradék 20ba viszont nem fogsz bekerülni matek nélkül.
2023. márc. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én tanultam egyetemen könyvelést.

Kell hozzá matek, de nem olyan szintű, amit ne lehetne megtanulni.

Semmi deriválás meg ilyen nincs benne.

2023. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá magas szintű matek. De ha nem érted a Sudokut sem, azért az elég nagy red flag.
2023. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, akkor úgy tűnik ez sem az én világom
2023. márc. 25. 19:35
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Matek kb. a négy alap művelet szintjén kell hozzá. De ami fontosabb az inkább a logikus ,rendszerszintű gondolkozás.
2023. márc. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
utolsó köszi, de akkor ez nekem nincs meg ha nem értem a szodukut gondolom
2023. márc. 25. 19:50
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rendszerben gondolkodás és a monotóniatűrés a legfontosabbak. Matekból tényleg a 4 alapművelet kell. Elég komplex, ezért sokan nem is szeretik egyetemen a számvitelt, de tanulható.
2023. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

"de akkor ez nekem nincs meg ha nem értem a szodukut gondolom"


Nem tudom, hogy mi az a szoduku, lehet, hogy nem is érteném. Ettől függetlenül évtizedek óta könyvelek úgy, hogy matekból pocsék voltam. Viszont a négy alapművelettel tisztában vagyok. :)


Valóban nem kell más hozzá, mint a négy alapművelet, a monotoniatűrés és a rendszerben gondolkodás. Át kell látni, hogy mi mire van hatással.


"és fejből kell tudni a törvényeket, jogszabályokat is?"

Ártani nem árt, viszon lehetetlen. Az alaptudás mellett bőven elég az, ha tisztában vagy vele, merre kell keresned valamit a jogszabályokban, egyáltalán kell-e keresned bármit is.

2023. márc. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szudokut nem kell hozzá érteni.
2023. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!