Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt olyanok köztünk...

Vannak itt olyanok köztünk akik az újratervezés karrierváltó informatikai tanfolyamot elvégezték És sikerült is karriert váltaniuk Ha igen a hol mit mennyiért dolgoznak?

Figyelt kérdés
2023. máj. 10. 06:37
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Miféle csodatanfolAmrol beszélsz?
2023. máj. 10. 19:52
 12/27 anonim ***** válasza:
69%

Én elvégeztem. Igazából nekem nem váltás hanem pályára állás volt.


Annyit tudni kell, hogy önmagában ez a képzés semmit sem ér, tényleg csak a legalapabb dolgokat tanítja meg code monkey szinten.


Ahhoz, hogy később valóban igazi programozó legyél magadtól még legalább 2x-3x ennyit hozzá kell még tanulnod (már a képzés alatt is párhuzamosan), algoritmizálást főleg, mivel ezekről kb egy büdös szó nem esett a képzés alatt.


Kérdésedre válaszolva a képzést befejezve egyből sikerült elhelyezkednem. Papíron kicsivel piaci átlag bérezés alatt, de mégis jóval többért, mint amit a bootcampek ajánlanak karrierstart címen. De így az első években amúgy sem a pénz, hanem a szakmai fejlődés érdekel.


Viszont tekintve, hogy SZJA mentes vagyok kb semmivel sem vagyok lemaradva bérben egy kezdő diplomástól.


Sajnos meg kell erősítenem azokat az urban legendeket, hogy ezekre a képzésekre jórészt jött-ment pénzeső leső emberek jelentkeznek mindenféle korosztályból, akiknek amúgy máshogy szóba sem jött volna, hogy ebben a szakmában dolgozzanak.

2023. máj. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
És számított az a papír amit ez adott, vagy ha valaki ugyanezt megtanulja mindennemu papír nélkül akkor ugyanúgy el tud helyezkedni?
2023. máj. 11. 07:46
 14/27 A kérdező kommentje:

És akkor ez a bruttó 550 volt amit neked így nettó?


Az a gondom hogy én már elmúltam 25 igy nekem annyi lenne kb mint most mindennemü képzés nélkül.


Nekem csak az ígéret miatt gondolkoztato el például Neked mik a kilátásaid 1-2-x hét múlva mennyivel lesz több mai szinten elszámolva a pénz?


Még itt hogy megy a tovább tanulás munkáltató ad rá szabadságot, megy mellette egy Egyetem vagy kizárt?


Vagy max az megy hogy magadtól megtanulhatsz plusz egy egy programnyelvet vagy egyéb hasonlót?

2023. máj. 11. 07:50
 15/27 anonim ***** válasza:

Papír az esetek 99%-ában semmit sem számít. Maradék egy százalék talán az állami szektor.


Azt az összeget nem én írtam, de valóban annyiért vettek fel. Erre rájön még a cafeteria is persze, meg most terveznek emelni ezen is.


"Az a gondom hogy én már elmúltam 25 igy nekem annyi lenne kb mint most mindennemü képzés nélkül."


Nézd, itt ugyancsak azt tudom mondani, hogy elsősorban azért menjen valaki programozónak, mert ezzel akar foglalkozni és/vagy szeret alkotni. Ne a pénz legyen az elsődleges prioritás az első időszakban.

Hosszútávon viszont a plafon sokkal feljebb van, mint sok másik szakmánál.


Tanulás cégfüggő, itt pl én nagyon sokat tudok tanulni munkaidő alatt. Effektíve van, hogy egész napokat csak képzem magam.

Cég és főnökség is támogató ebben. Plusz, ha van valami programozó konferencia akkor nem csak, hogy elengednek, de adott esetben még támogatják is az utazást.


Egyetemet estin/hétvégin lehet mellette tolni, nekem is a középtávú terveim között van.

2023. máj. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"És számított az a papír amit ez adott, vagy ha valaki ugyanezt megtanulja mindennemu papír nélkül akkor ugyanúgy el tud helyezkedni?"


Ha beletolod az időt és az energiát akkor simán el lehet helyezkedni. Piacon az a lényeg, hogy mit tudsz, azt pedig a portfoliód mutatja.


Ha képes vagy a következő pár évet fegyelmezetten végigtanulni és tényleg érdekel a dolog akkor én csak bátorítani tudlak arra, hogy vágj bele.

2023. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Ên írtam a bruttóm. Nekem mivel gyerekeim vannak, a családi bizbasszal a nettóm 415-re jön ki. Plusz ha hozzáveszem a családi pótlékot is, akkor 450 körül van az össz bevételem.


De nem kell kódot írnom, tesztelek. Kell egy szemlélet hozzá, de nem kell extra programozó tudás. Ezért a munkáért reálisnak érzem, amit kapok.


Van egyébként ISTQB vizsgám is, ami a tesztelőknél számít azért valamit, de fontosabb valóban, hogy alkamazd a módszereket, mint hogy papírod legyen róla.

2023. máj. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Nekem márcsak évi 200 000 adókedvezményem van osszesen
2023. máj. 11. 20:41
 19/27 anonim ***** válasza:
56%

"Vannak itt olyanok köztünk akik az újratervezés karrierváltó informatikai tanfolyamot elvégezték És sikerült is karriert váltaniuk Ha igen a hol mit mennyiért dolgoznak?"


Csak tippem van, mert a munkaügyi központ hirdet olyat, hogy kormányhivatalba felvesznek érettségivel meg számítógépkezelői ismeretekkel ügyintézőket.


Hát oda...


Lassan öt éve már, hogy kidobták az utolsó írógépet is!

2023. máj. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Mennyit fizetnek?
2023. máj. 15. 23:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!