Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nappali tagozatos egyetemisták...

Nappali tagozatos egyetemistáknak szóló állásoknál szerintetek reális elvárás a "hetente minimum 20-25" munkaidőnek? Aki így dolgozott esetleg anyagi okokból kellett munkát vállalnia, vagy tapasztalat miatt választotta?

Figyelt kérdés
Mérnökinformatikus szakos hallgató vagyok egy vidéki egyetemen (első évemet fejeztem be). Az összes, tanulmányaim szempontjából relevánsnak tűnő gyakornoki állásnál ilyen munkaidőkerettel keresnek embereket, viszont tekintve mennyit készülünk a tágyainkra, ez számomra soknak tűnik. Ha levelezősöket is keresnének jobban megérteném, de így meglepett.

2023. júl. 7. 15:54
A kérdező szavazást indított:
Elvárható ennyi óra, nehezebb, de megoldható egyetem mellett.
Soknak találom, érdemesebb magadat képezni, és ha később megengedi az órarend, akkor visszatérni erre
A tapasztalat miatt megéri, sokan nehezen találnak munkahelyet az egyetemről kiekrülve.
18 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*hetente minimum 20-25 óra
2023. júl. 7. 16:05
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha a szavazás mellett van szöveges hozzáfűznivaló, azt is megköszönném természetesen :)
2023. júl. 7. 16:06
 3/11 A kérdező kommentje:
Illetve akik dolgoztak így, hogy jött ki napokra lebontva ennyi óra?
2023. júl. 7. 16:08
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Abszolút reális. Én BME Mérnökinfós voltam.


Nekünk elmondták egyetem elején, hogy nagy lesz az iparból a csábítás, hogy kezdjünk hamarabb dolgozni, mint befejeznénk az egyetemet, de ezt nem éri meglépni. Ebben van is egy kis igazság ha maximálisan tanterv szerint haladsz és időben befejezed a képzést.


Viszont a legtöbb diák csúszik, vannak olyanok akik éveket.


Ilyenkor van, hogy 1-1 félévben csak 15-20 kredited van, így betudod vállalkni a heti 20-25 órát.


Meg persze ezt úgy kell elképzelni, hogy a munkahelyek szoktak annyira rugalmasak lenni, hogy ha el kell menned egy 3 hetes szabadságra, mert éppen a szorgalmi időszak végén nagy sz-rban vagy akkor kérdés nélkül engednek.


Viszont 30 kredit mellett abszolút lehetetlen a munka. Biztos vagyok benne, hogy van 1-2 ember, aki képes még mellette használható 20 órát beleőlni egy munkahelybe, de ez olyan ritka, hogy ilyet még nem láttam.


"Illetve akik dolgoztak így, hogy jött ki napokra lebontva ennyi óra?"

Én 3x 8 órát dolgoztam többnyire. Volt, hogy időnként csak 2x 8 óra + 1x 4 óra.


Azt vettem észre, hogy a cégek nem szeretik ha valaki mindennap ledolgozni 4 órát vagy egyéb módon szétszabdalná a 8 órás blokkokat. Ez is többnire produktivitás miatt van.


Diákként én is picit butaságnak tartottam, de amúgy most hogy őszintébben visszatudok tekinteni rá tényleg a produktivitásom rovására ment volna.

2023. júl. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2023. júl. 7. 17:43
 6/11 anonim ***** válasza:
14%

4: És rá voltál szorulva erre?

Mert én azt a 20 órát különórára szántam és más szakokra, rengeteg dologra jogosít fel ingyenesen a hallgatói státusz, ez a lehetőség megszűnik azzal, hogy visszaadod a diákigazolványodat diploma után.

Diákjegyeket is lehet így kapni, így voltam 300 Ft-ért újévi Strauss-koncerten a MüPá-ban például.

2023. júl. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

6# Nem, de rengeteg szakmai tapasztalatot szereztem, ami fizetésben bőven visszajött és sokkal egyszerűbben találtam munkát.


ITn kívül nem tudom mennyire jó tanács, de ITban a junior bér megy kb br 300.000től br 1.000.000ig. Abszolút nem mindegy melyik oldalán vagy a dolognak.

2023. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Hozzánk általában olyan gyakornokok jönnek (SSC), akik a képzésük vége felé járnak és már csak kevés tárgyuk van. Előfordul, hogy valaki napokig nem tud jönni, aztán következő héten minden nap dolgozik 8 órát.

Rá kell kérdezni, mennyire rugalmasak.

2023. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Meg lehet oldani akár az 1.évben is, minden a sulitól és képességeidtől függ. Tehát ha nem kell bejárni előadásra/gyakorlatokra,sikerül jól felvenned a tárgyaidat(ami sokszor szerencse kérdés a szar neptun miatt).
2023. júl. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

9# Ja, lehet ha mondjuk ELTE TÁTK Szociálismunkás szakra jársz.


Mérnökinfón és proginfó lehetetlen első félévtől dolgozni. Az emberek 1/3 része munka nélkül is kibukik első félévben.

2023. júl. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!