Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy nekem...

Miért van az, hogy nekem ennyirw nem megy az élet?

Figyelt kérdés
Mindenki aki az én korosztályom, volt osztálytársaim, stb, nekik mostanra autó, saját ház megvan, házasodnak 1-2-nek gyereke is van, nekem abszolút semmim sincs, csak adósságom. Miért van ez?

2023. júl. 9. 14:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Honnan tudjuk, hogy te miért nem vitted semmire?
2023. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Keresnek olyan külföldi melót ahol van szállás is. Ugy csak kajára kell szinte küldeni, lehet felretenni azt amit keresel. Úgy talan az adossagod rendezhetnéd meg lehetne megtakarításod.
2023. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
43%
Azért mert ahelyett hogy azon munkálkodnál hogy normális életed legyen most is itt siránkozol a semmin. Akiknek kimerül abban az össz tehetségük hogy panaszkodnak azok rendre nem viszik semmire (sok ilyen embert ismerek).
2023. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
44%
Okosabbak.
2023. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se jött be eddig. Ugyan adósságom nincs, de se kocsim, se lakásom, ráadásul jelenleg munkám se. Korábban a jobb állás reményében végeztem tanfolyamot, fősulit, aztán csak közmunkára futotta. Nemsokára osztálytali, kihagyom azt is, meg pénz sincs arra a puccos helyre, ahova tervezik.
2023. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Azt azért ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy az ismerőseid nem feltétlen önerőből építettek karriert.

Úgy könnyű, hogy pénzes apuci házat vesz a gyerekének, meg még a családi vállalkozásba is benyomja.

Kérdező, szerintem válts szakmát, tanulj ki valamit, amivel többet kereshetsz. A pénzedet meg jobban oszd be, ne halmozz adósságot.

2023. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
44%
azért mert ők tettek érte a múltban hogy legyen kocsi, ház, gyerek.. te meg nem tettél érte semmit.
2023. júl. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is késett a szerencsém, sokkal jobban hőzöngtem, legalábbis az első pár év után egy darabig eléggé el voltam veszve. Kialakul, figyeled a lehetőségeidet, ráébredsz, mi az, amit ha a megélhetésed egyébként is biztosítva lenne, akkor is lehet, hogy tudnád tolni, csak úgy alkotó jelleggel, és esetleg oda tolod a fókuszt, amit akarsz, és nem oda, amit nem akarsz. Elindulni kell a legtöbb energia, és sokáig nem érzi az ember, hogy bármi látszata lenne. Ott nem érdemes leállni, bármennyire is sürgetné a takarékos majomagyunk. Megtolod és egyszer csak másik világban vagy.
2023. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Egyrészt az hogy mit látsz róluk az interneten nem jelent semmit. Könnyen el lehet adni hogy milyen jó az életed insta posztokkal és egyebekkel.

Az hogy házas vagy gyereke van valakinek se jelent semmit, sokaknak lesz 25 évesen ez meg, aztán a 30-40% uk elvál 35-40 évesen.


Az hogy neked mid van vagy mid nincs rajtad múlott és még most is tehetsz érte.

Ha sok adósságod van de semmi "vagyonod" akkor nem tudod a pénzedet kezelni és hitelt veszel fel hülyeségekre.

Célszerű lenne kitanulnod valamit amivel előrébb tudsz lépni a karrieredben amivel meg tudsz teremteni egy alapot.

A kapcsolat megint csak rajtad múlik.


Ezek nem fognak az öledbe hullani, bizony tenned kell értük, ne azon kattogj hogy más hogy áll, inkább arra fókuszálj, hogy te hova tudsz fejlődni.

2023. júl. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Senior Séf ***** válasza:
83%

Hadd meséljek valamit, kérdező. Én egy léha, semmirekellő alak vagyok/voltam. Mindig ott voltam, és azt csináltam, amire az életkorom predesztinált. Gyerekként játszottam, kamaszként feszegettem a határaimat, hülyeségeket csináltam, és begyűjtöttem az érte járó pofonokat. Zenélni tanultam, csajoztam ezerrel, szombat esténként zenéltem végigdugtam az életemet. Soha nem érdekelt a pénz. Most sem érdekel. Mégis meglett mindenem, ami egy boldog élethez kell. Saját házban lakom, csinos feleségem van, a csemetéim mind önállóak, naponta járok horgászni, barkácsolok, meg az egyéb kedvtelésemnek élek. Soha nem vonzott az, hogy az esztendő 330 napját végiggürizzem azért, hogy 15 napig jól érezzem magam a Bahamákon. Jó nekem a saját erdőmben megpihenni, vagy a barátaimmal sütögetni.

Ma erre azt mondjátok; ösztönlény. Vállalom a jelzőt. Akármennyi pénzem, bármekkora vagyonom volna, a szomszéd fűje akkor is zöldebb lenne. Az ember így van bekötve. Akkor meg mi a ménkűnek kapálózzak?

2023. júl. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!