Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapestet leszámítva miért...

Budapestet leszámítva miért élhetetlen az egész ország?

Figyelt kérdés

Javasolták, hogy költözzek vissza Szegedre, mert ott kevesebbe kerül az albérlet. 120.000 Ft-ért béreltem panelt, a fizetés meg 230.000 Ft volt, negyed év után visszatértem a fővárosba. Itt bőségesen válogattam a munkák közt és a fizetési igénynél se kerekedett a HR-es szeme a 300 ezer fölötti fizetéstől.


Miért lett ez az egész országban? Vagy munka nincs, vagy ha van annyit fizet, hogy koldus mellette az ember.


2023. júl. 19. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Mert egy lezüllöt, birka nemzet vagyunk, azért. Tudják, hogy európa közepén, nyugati árakkal már már egálban lévő megélhetési költségek mellett még így is kiszúrhatják az átlag szemét 3. világbeli fizetésekkel. És úgyis lesz aki elvállalja. Főleg vidéken'.
2023. júl. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Milyen szempontból élhetetlen? Bp-en megfulladok a szmogtól.
2023. júl. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%

Ez azért van, mert te fizetésért dolgozol.


Azaz, elvárod, hogy mások adjanak neked pénzt (az életidődért cserébe).


Vagyunk páran, akik a tudásunkkal "csináljuk" a pénzt. Ehhez viszont nem kell Budapestén élni/tartózkodni. Bárhol képesek vagyunk rá. Akár egy nógrádi vagy épp somogyi zsákfaluban is, mókusok, madárcsicsergés, finom, tiszta levegő társaságában.


Majd ha te is felnősz a szintünkre, akkor nem csak Budapesten fogsz tudni megélni.


Budapest egyébként értelmesebbek számára full élhetetlen, nem lehet közlekedni, parkolni, kosz van és büdös, full drága minden, mindenki a(z összes) javadat akarja. A köztéri padot a büdös csövivel kell megosztanod. Meg a villamoson az ülést is. Órákat zötyögsz különböző járműveken, hogy eljuss a rabszolgatartód által kijelölt helyre (s onnan haza), ott eltöltheted életed harmadát, s kapsz annyi zsét, hogy épp ne halj éhen, meg szombat este el tudj menni berúgni.


Én meg kiülök a teraszra a 100 éves fáim árnyékába, s "csinálom" a pénzt.


Már ha ahhoz van kedvem. Ha meg épp a málnabokraimat "lelegelni", akkor azt csinálom.


Este meg sütögetünk a barátainkkal a csillagok fénye alatt.


Szóval, kinek mi élhetetlen....

2023. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
Budapest nagyváros, Magyarország központja, fővárosa, rengeteg céggel, jó infrastruktúrával, így ide összpontosulnak a munkahelyek. Bruttó 300 egyébként nem olyan sok, tekintettel arra, hogy egy jó helyen lévő albérlet ennek a fele + a rezsi.
2023. júl. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
Látom, az irigység nagy úr.
2023. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
3-as, te az ügyeletes elmebeteg vagy itt a 2-es értékeléseddel?
2023. júl. 19. 17:25
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

Nem, az te vagy.


A Holdról is jól láthatóan.


Én az vagyok, aki aszerint él, amit leírtam.


Munka bárhol van, ahol van áram és internet. Aki mást mond, hazudik.


Budapest full élhetetlen. Az ország nagyvárosai szintén.


Ahol az ember ÉLNI tud, az a vidék. Főleg a hegyvidék. Valamely csendes kis festői falu. Rengeteg gyönyörű hely van az országban. Fillérekért vehetsz házat, s szívhatod a finom, tiszta, vidéki levegőt. Eheted a bio zöldségeidet és gyümölcseidet.


A főnök nem áll ostorral a hátad mögött, hogy dolgozz gyorsabban, mert még nincs meg az új mercije, meg egyébként is, meg kell venni a nyaralást a családnak maldívra...

2023. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ha te nem tudsz élni mindenhol, az azt jelenti, hogy korlátozottak a lehetőségeid.


Ha nem bírod a nagyvárosi életet, akkor vélhetőleg szorongással tölt el, ebből fakadóan mentálisan nem vagy elég nyitott a világra.


Ha annyira introvertált vagy, mint az ősemberek, hogy annyi impulzust tudsz elviselni, hogy egy barlangban élsz a hegyekben, akkor szíved joga.


Ebben az esetben viszont nem tudsz releváns választ adni a kérdéssel kapcsolatban, így helyed sincs a kommentszekcióban.


Igazából ennél jobban fölös is ragozzam, mert sajnos nem vagyunk egy szellemi szinten, én egy extrovertált, energikus ember vagyok, te ennek sajnos a teljes ellentettje.

2023. júl. 19. 17:55
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Tévedsz, TE VAGY AZ, aki nem tud bárhol élni. Te magad írtad le a kérdésedben.


Veled ellentétben, én bárhol tudok élni, s MEGÉLNI is, mert nem vagyok ahhoz kötve, hogy majd egy főnök kifizeti az életemet.


ÉN tudatosan választom a jobbat. Azt, ami előrébb viszi az életemet.


Én vegyesen élem az életemet, a vidéki kastélyomban, kedvenc hegycsúcsaimon, 500-5000 méter között, a világ legszebb tengerpartjain, s a világ legszebb nagyvárosaiban. Én ugyanis nem vagyok a főnököd által létrehozott mókuskerékhez kötve. Szánalmas lennék, ha egy főnöktől függne az életem.


Azt is elhiszem, hogy szeretnéd, hogy olyan legyek, amilyennek leírtál. Csakhogy, az írásaid alapján te vagy olyan.


Én bárhol kinyitom a laptopom és pénzt csinálok. Te bejársz a főnököd által kijelölt helyre, s eladod neki az életedet. Én tudatosan élek, te pedig a főnököd utasításai szerint. S neked muszáj Bp-en robotolnod, hisz nem rendelkezel azokkal a képességekkel és jártasságokkal, hogy akár csak Szegeden is meg tudj élni...


Te hajtod a mókuskereked, én pedig élem egy 21. századi kozmopolita életét. S te fikázol engem. :D :D :D


ÉV VICCE...

2023. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kezeltesd magad, és jobbulást kívánok!
2023. júl. 19. 18:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!