Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen az interjú a Morgan...

Milyen az interjú a Morgan Stanley-nél és a Blackrock-nál pénzügyi gyakornok pozícióra?

Figyelt kérdés
Általában hány körös, van Excel teszt? Szakmai kérdéseket milyen mélységben tesznek fel? Assessment Center is van, vagy az inkább a Big4-ra jellemző?

2023. szept. 11. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Felhiv majd egy indian aki feltesz neked alap kerdeseket, kozbe ezerszer ledobja a rendszer ot es ez altal kidob teged is. Na en akkor mondtam azt hogy basszák meg.
2023. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakornoki és pályakezdő felvételi folyamatról tudok nyilatkozni Morgannél:

Rövid (15p) telefonos interjúval kezdődik a folyamat egy hr-essel, ami az adminisztratív dolgokat kivéve angolul folyik. Itt olyan alap dolgokat kérdezhetnek, mint kamat, infláció, részvény. (Pl. What do you know about bonds?) A következő interjú -amibe egyébként majdnem fixen beválogatnak, ha nem vagy félőrült- négy directorral folyik ahol ketten-ketten fél órás váltással szakmai, és personal fit kérdéseket tesznek fel. Ez kb egy online beszélgetés, ahol érzed, hogy az interjúztatók rohadtul nem akarnak ottlenni. Ezután pedig írnak, hogy hogyan döntöttek, és pozitív elbírálást követően egy 6 hetes background check végeztével fel vagy véve. Összesen tehát kb 2+6 hét.

Remélem tudtam segíteni. Feltételezem hogy a pénzügyi SSC-k nagy részében hasonlóan néz ki a dolog.

2023. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez a 8 hét rengeteg, azt hittem maximum 3-4 hét a felvételi folyamat.
2023. szept. 11. 20:18
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Szokj hozzá, minden ilyen cégnél 20 kör van és 500 jelentkező.
2023. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Analyst pozícióra jelentkeztem, eddig egy kb 15 perces interjúm volt egy kedves HR-essel, aki végig magyarul beszélt és tulajdonképpen a pozícióról, a fizetésről, cafeteriaról beszélt, majd mondta, hogy továbbküldi a cv-met és a következő interjú már technikai lesz.
máj. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!