Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pécsen tényleg ennyire rossz...

Pécsen tényleg ennyire rossz a munkalehetőség?

Figyelt kérdés

Egy ismerősünk kisboltot vezet, eladót kerestek most szeptemberben garantált bérminimumért (alap B1 angol is elvárás volt sok külföldi hallgató miatt) és 3 nap alatt kb 350-en jelentkeztek a munkára, köztük diplomások is, pl. nyelvszakos, tanár szakos.

Értitek nettó 200-ért egy vacak eladói állásra.

Ennyire nincs itt munka?

Én most fogok egyetemre menni de ez eléggé szíven ütött...



2023. szept. 17. 08:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagy ez országos dolog most?
2023. szept. 17. 08:23
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Kepzetlen munkaero vegtelen van, kepzett van keves. Persze bufe szakos tanar vagy valami ugyanolyan mintha kepzetlen munkaero lenne
2023. szept. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Sopron mellett lakok , itt találkoztam jopar dél magyarországival és alfoldrol érkezettel. Kozel a dupláját keresik beszámolójuk szerint. Akiben meg van ambíció németet tanulni az meg 4 x annyit saccra. 1500-2000 eurót évi 14 x .
2023. szept. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Persze Sopron különleges ilyen szempontból, egy óra alatt akár az egyik legfejlettebb Eus ország fővárosa is elérhető kocsival (becs) . Sokan ennyit ingáznak Budapestre az agglomerációbol is. Persze előbbre is van meló, nem feltetlenul kell addig elmenni
2023. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Pécs kiesik az ország centrumától, valóban nincs ott sok munkahely, és ahogy előttem is írták, képzetlen munkaerőből mindenhol akad. Pécs egyetlen szerencséje, hogy nagy egyetemváros. Egyetemisták nélkül már rég elnéptelenedett volna...
2023. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sopron pont a tükörképe Pécsnek.

Ott meghirdetnek egy bolti eladót, senki sem jelentkezik rá.Helyi ember tuti nem, ugyanis kicsit megtanul makogni németül és mehet egy osztrák Sparba vagy benzinkútra.


Pécsben alig van ipar, rossz helyen van.Mind a fizikai, mind a szellemi álláslehetőség kevés.

2023. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Én is ìgy érzem, szerencses vagyok hogy Sopronban lakom. Beszéltem anno komplett családdal idekoltozott emberekkel is, ahol az egyik fél mar euroban kapja a fizujat. Mondta, hogy itt 5 év alatt többre jutottak mint keleten 20 alatt.
2023. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem hogy Pécs lenne "rossz" helyen, elvégre rómaiak óta lakott hely... ma is stratégiai jelentőségű lehetne, hármashatár, fontos útvonalak a közelben, egyenlő távolságra Budapesttől és a hasonló méretű városoktól (pl. Szeged), a Balatontól délre nincs is nagyobb városunk tehát nyugodtan lehetne annak a környéknek a központja... inkább a mai Magyarország csinál valamit nagyon rosszul, ha ilyen centrumokat hagy elsorvadni.
2023. szept. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8: az a baj, hogy a balkán fele van kapcsolata nem a nyugat felé földrajzilag.
2023. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Bécs vagy Belgrád közelsége nem ugyanaz
2023. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!