Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jó semmi olyan területen, ami piacképes lenne. Egész egyszerűen nem vagyok tehetséges hozzá, ebből kifolyólag nem érdekel, így nem okoz örömet és nem is szeretnék vele foglalkozni. Azonban mivel csak ezt a néhány területet fizetik meg, teljesen megvagyok lőve. Ami kicsit is érdekel és lenne hozzá affinitásom, meg ne adj isten még tehetségem/érzékem, azt lehúzhatom a budin. Mit tehetnék? Teljesen elvagyok keseredve.


Nem vagyok reálos, matek és társai esélytelen, ebből kifolyólag se mérnök, se pènzügyes/gazdasági szakember, se informatikus nem lehetek. Nem mintha vágynék rá, őszintén megmondom. Pedig csak ezek kapnak megbecsülést minden téren az életben.


Mi olyan pálya van, amivel még lehet valamire vinni?



2023. nov. 13. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk ez a "nics hozzá tehetségem" a legrosszabb hozzáállás. A tehetség csak egy ideig visz el és sok tehetséges ember amint akadályokba ütközik feladja a dolgot. A középiskolai reálos tárgyak kilóméterekre vannak a valóságtól.


Egyébként attól hogy nem vagy milliókat kereső informatikus még nem ér véget az élet.

Plusz egy csomó szakma van ami nem STEM/pénzügy jellegű és jól el lehet vele helyezkedni illetve pár év után jól lehet keresni vele.


- UI/UX design

- HR

- Marketing

- szociológus

- dentálhigéniás aszisztens

- fodrász

- festő/burkoló és társai

...és még sok más


Persze mint említettem ezek nem fognak úgy fizetni mint egy programozó pozi, de ha okosan lépkedsz akkor 700+ bruttó simán hozható, ha pedig sikerül menedzseri poziba jutnod akkor ennél jóval jobb is lehet.

2023. nov. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát engem ezek közül egyik se kimondottan érdekel bevallom. ://

Ezek olyan kis alibi hülyeségek, főleg a marketinges. Nem akarok influencerekkel foglalkozni, meg azok hozadékával.

Fodrász oké, teljesen tisztességes munka, de nem érdekel.

Burkoló nőként aligha lehetnék, munkát se kapnék.

Szociológus szerintem szintén egy hülyeség, kamu belemagyarázás és semmit se lehet vele dolgozni. A dentálos az undorító számomra bocsi, ez van.

HR még egy tisztességes munkakör, de nem akarok ezzel foglalkozni.


Valahogy nem tudom elmagyarázni, de nekem ezek a mostani munkák nem igazán tetszenek, nèhányat leszàmítva. A legtöbb egy mondvacsinált nesze semmi fogd meg jól. Nem találom a helyem a világban.

2023. nov. 14. 00:30
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Onlyfans, chaturbate
2023. nov. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Ha mindenre egy kifogás a válaszod, akkor nem is fogod megtalalni a helyed a világban.
2023. nov. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mihez értesz, mihez lenne kedved? Hátha van benne perspektíva más nézőpontból.
2023. nov. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

"Nem vagyok jó semmi olyan területen, ami piacképes lenne. "


Tanulj, gyakorolj és jó leszel! Mindenki így kezdte, senki se született mérnökként, orvosként, hanem befektetett rengeteg időt, energiát, így az évek alatt megtanulta.


Szerinted az emberek többsége annyira szeret tanulni és vizsgázni? Nem, csak azért teszi, hogy a jövőben könnyebben boldoguljon. Nekem is sokkal több kedvem lett volna otthon ülni és kockulni, de nem akartam éhbérért, végzettség nélkül dolgozni.

2023. nov. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
6# ez mind szép és jóooo, de vannak olyan emberek akik hiába tanulnak, nem olyan képességekkel rendelkeznek hogy a tanultak csak úgy hipphopp belemenjen a buksijukba. És még ott van az is, amit értek én a kérdező részéről, hogy magadra erőltetsz valamit, amivel nem tudsz azonosulni, az nem fog menni.
2023. nov. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

6. Meg kell tanulni tanulni. Valakinek már alapiskolában sikerült elsajátítani, valaki meg inkább bugdácsol, elmegy szórakozni és nem tanul, mert "miért tanuljam ezt és ezt meg, ha nem érdekel, úgyse fogom használni", majd csodálkozik, hogy később nehezére esik bármit megtanulni. Mindez későbbiekben visszaköszön és extra energiát kell befektetni, hogy hasonló szintén légy, mint aki alapiskolában rendesen tanult.


Valakinek több időre van szüksége, valakinek kevesebbre, ez mind függ a korábbi erőfeszítéseidtől és a szülőktől hozott génekből. Megtanulni valamit viszont mindenki képes, csak idő és energia kérdése!

2023. nov. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos van aki hulye. Nincs mit szepiteni. Ha az IQd a beka segge alatt van sose fogod megtanulni hogy kell adott munkat elvegezni. Ha tenyleg ez a helyzet akkor csak a filleres prosti szint marad amivel penzt tudsz keresni
2023. nov. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Senkit se érdekel, hogy mit szeretsz vagy akarsz csinálni. A pénzt a munkáért kapod nem azért hogy jól érezd magad, ezért hívják munkának és nem szórakozásnak.
2023. nov. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!