Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a jobb? Fizikai vagy...

Melyik a jobb? Fizikai vagy irodai munka?

Figyelt kérdés
2023. nov. 27. 22:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a fizikai, én is 3 évig bírtam irodában, folyton fájt a hátam, a derekam, kifolyt a szemem. Amúgy meg a fizikai munkáról miért arra aszociálnak páran, hogy gyár, kint a hidegben, rosszul fizetett stb? Számtalan olyan diplomás/szakképzett munkakör van, ami a szellemi aktivitás mellett fizikai aktivitással is jár, szerintem a 2 kombinációja a legjobb. Pl sebész, gyógytornász, hangtechnikus, labormelók, szobrász, restaurátor, vegyész, szakács, mérnöki melók, stewardess, stb
2023. nov. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%
7 éve vagyok irodában, semmi bajom nincs. Titok a napi 30 perc mozgás otthon. Nem egy megeröltető és kivitelezhetetlen feladat.
2023. nov. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
12# van, akinek meg igen, meg a napi 30 perc mozgás azért sok embernek nem elég. Nem az, hogy kivitelezhetetlen, van, akinek az ilyen munka felel meg, pl te, megint más meg, aki nem ilyen személyiség, annak meg nem.
2023. nov. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
A titok a megfelelő ergonómiai szokások kialakításában van. Az emberek 90%-a abszolút nem figyel arra, hogyan ül, vagy ha igen, akkor is rosszul csinálja.
2023. nov. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
Nem, a titok az, hogy rengeteg különböző ember van, eltérő személyiséggel és adottságokkal. Akinek az irodai munka a legjobb, az csinálja azt. De egy pörgős, aktív, vagy utazgatós, változatosságot kedvelő, alkotó, kreatív ember (pilóta, balettáncos, idegenvezető, színész, asztalos, orvos) bármilyen ergonómiai szokásokkal, napi plusz edzéssel csak szenvedne egy 9-17 irodai munkakörben, és fizikai tüneteket produkálná. Mindenki csinálja azt, amihez ért, amit szeret, amihez kedve van, ha valaki kipróbálta az irodai munkát, de utálja, és más munkakörben, szakmában jobban érzi magát, imádja, ott jobban is teljesít, azt nem kell győzködni, hogy hát de meg lehet szokni, meg miért nem stb Nem és kész. Ugyanilyen értelmetlen hülyeség lenne pl programozókat és könyvelőket agitálni, hogy de legyél ipari alpinista, jazzdobos, helikopterpilóta, atomfizikus, zenebohóc vagy ilyesmi.
2023. nov. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%
9, ez javadalmazásbeli probléma, meg hogy azt hiszik, hogy az irodai vízfej az valami elit. Mondjuk, lesz meglepetés, amikor pár éven belül kiderül, hogy az AI olcsobb, jobb, azt elveszi a munkájukat...
2023. nov. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%

12+ éve "irodai" munkát végzek. Azért az idézőjel, mert amúgy több mint 10 éve home officeban vagyok, szóval irodába szó szerint nem járok. Őszintén, nekem nagyon jó így, rugalmas, kényelmes, mindenre jut időm, nem rohanok folyton a gyerekekkel, értük stb., hanem szép kényelmesen megoldom munka mellett ezeket a mindennapi köröket. Jól is keresek.

De amit a legjobban élveztem, az a felnőtt életem első évében egy kórházi munka volt a radiológián. Pont olyan kellemes elegye a fizikai meg a szellemi munkának, hogy azért tudni kell, milyen testrészről hogyan készíts röntgen, CT felvételt, de amúgy meg egész nap mozgásban vagy. Nagyon szerettem azt csinálni, de hát ugye az egészségügy is híresen agyonfizetett terület (nem), úgyhogy váltottam a pénz miatt. A mostani szakmámat nem különösebben szeretem, de nen is utálom, viszont maga a cég, ahol dolgozom, szuper, illetve a szabadság meg a kényelem is olyasmi, amit nem szívesen adnék már fel.

2023. nov. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%
Azért az irodisták nagy részének a banyapúpja sokat elárul az egészségükről.
2023. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
71%
#3 Akkor mi a fenének kérdezed?
2023. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!