Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angol C2-es nyelvvizsga...

Angol C2-es nyelvvizsga előnyt jelenthet a munkában?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az angol nyelvet és azon gondolkoztam, hogy a C1-es angolom felhúznám egy C2-es szintre.

Előnyt jelenthet a munkahelyen, egy multinál, (karrier, előrelépés) ha menetközben lesz egy C2-es nyelvtudásom?



dec. 10. 00:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
21%
A tudásszintet elérni bőven érdemes, ha kell ügyfelekkel is tisztességesen beszélni, akkor a C1 édeskevés, el tudod magyarázni, amit szeretnél, de biztos nem bíznék gyenge felsőfokkal senkire egy komolyabb üzleti tárgyalást, mert a finomságok még nem ott vannak. Cserébe C1 és C2 között a legnagyobb az ugrás.
dec. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
A tudásnak van értelme, magának a vizsgának nem annyira. Bár mindkettő munkakörtől függ. Milyen területen dolgozol?
dec. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

#12-es multiban kezdtem mérnöki osztályon. Később szeretnék majd a menedzseri/vezetői irányba továbbmenni!

dec. 11. 23:02
 14/25 anonim ***** válasza:
76%
Ebben az esetben jól tippeltem. Az angoltudás fontos, a vizsgát nem nézi senki.
dec. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
38%
@13 Ha Engineering Manager vagy hasonló szinten megállnál, akkor amúgy a sima felsőfok elég, csomó mérnök beszél botrányosan angolul. Ha utána érdekel a felsővezetősködés az már más, befektetőkkel nem célszerű durva akcentussal és igeidő hibákkal tárgyalni.
dec. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Esetleg érdemes lehet egy második nyelvet B2 vagy C1-re felhúzni vagy elég csak az angol ilyen célokhoz?

dec. 12. 22:19
 17/25 anonim ***** válasza:
A német is jól jöhet.
dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
65%
@16 Attól függ. Ha olyan iparágban melózol, ahol a németek gazdasági gyarmatosítottak, akkor kellhet, de amúgy az angol végtelenül hasznosabb általánosságban.
dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Egy 2000-es évekbeli középfokú "C" nyelvvizsga B2-nek felel meg...?
dec. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
@19 Így van, a B2 az a középfok, a C1 a felsőfok, a C2 a mesterfok. Általánosságban elmondható, hogy a B2 akkor elég, ha nem kell túl komplex dolgokat megoldani vagy nagyon specifikusan szakmán belül, ahol legalább a terminológiát ismered, C1-el a legtöbb dolog oké, de komoly tárgyalásokhoz, főleg ha sok a kultúraközi differencia, akkor szerencsésebb a C1+.
dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!