Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi állásoknál, miért...

Külföldi állásoknál, miért nem akarnak "pozícióba" tenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy magyarországi multinál dolgozom.Magyarországi viszonylatban elég jónak számít fizetésem, még a diplomás fizetésekhez képest is.


KB fél éve döntöttem úgy,hogy fejlődni akarok és kimegyek,Senior besorolásom van, gondoltam, kimegyek ennek a cégnek a konkurenséhez.

A senior besorolás egységes ezeknél a cégeknél, mindegy,hogy melyik leányvállalatnál dolgozol.



Nem akarták megadni a senior szintű fizetést.Ajánlottak egy junior szintűt, ami kicsivel magasabb, mint a pályakezdőké.Valamiféle olcsó munkaerőnek néztek, aki megcsinál senior felelősségű feladatokat junior bérért.

Győzködtek, próbáltam rábeszélni, de visszamondtam a végén.

Nekem az egész külföldre megyek történt, akkor érte volna meg, akkor lett volna fejlődés, ha senior szintet kapok.

Amit ajánlottak, azzal nem lettem volna előbbre, mint most.



Más is tapasztalt ilyet, hogy külföldön nem akarják pozícióba tenni az embert, hanem akkor is kelet-európai olcsó munkaerőnek nézik?


A magyar diploma nem lehet kifogás, mert EU tagállamok között el kell ismerni a diplomákat, egyenlőként kell tekinteni.


dec. 23. 17:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

"Más is tapasztalt ilyet, hogy külföldön nem akarják pozícióba tenni az embert, hanem akkor is kelet-európai olcsó munkaerőnek nézik?"


Nem tapasztaltam ezt. Eleve az osszes cegnel, ahol dolgoztam bersavok voltak, nem kaphatott senior pozicioban dolgozo ember palyakezdo bert, max a senior sav legaljat.

dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1#


Igen, csak, ha külföldi munkaerőpiacról érkezik, rálehet fogni,hogy nem ismerik eléggé.

dec. 23. 17:53
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Ja, azt is ra lehet fogni, hogy terrorista, vagy foldonkivuli, de ha felveszik adott pozicioba, akkor a pozicio szerinti bersavon belul kap fizetest. Ez igy megy multiknal.
dec. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Feltehetöen elöször meg akarnák nézni, mit tudsz teljesíteni, a magyar pozició nem garancia a normális munkára, föleg nem az ottani csapatban nem biztos, hogy hozod azt, amit elvárnak.

Ott kezdö lettél volna, érthetö módon annak megfelelöen akartak volna felvenni.

Ennek semi köze a külföldi munkaerö-piachoz. hanem csak annyi, hogy ott ismeretlen kezdö vagy.

dec. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

4#


De, a tudásom nem kezdő.A vállalatnál, ahova pályáztam, ugyanazzal foglalkozik, mint a jelenlegi munkáltatóm.Annak egy konkurense.


Tehát, nem egy új szakterületre léptem volna be, hanem a meglévő szakterületemben dolgoztam volna, csak másik vállalatnál.


Ezért vagyok megrökönyödve, ezen a junior ajánlaton.

dec. 23. 18:03
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Ennyit ér nekik a munkád.
dec. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Melyik cégről van szó?
dec. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon egyszerűen nézve, te senior-nak pozicionálod magad itt a kis putrinkban, máshol meg kevés vagy erre a szintre
dec. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%
"A magyar diploma nem lehet kifogás, mert EU tagállamok között el kell ismerni a diplomákat, egyenlőként kell tekinteni." - ezt honnan veszed? Jó pár olyan diploma, végzettség van, ami egyáltalán nem egyenértékű egy helyi diplomával, mert részben vagy egészben országspecifikus, pl jog, pénzügy, közgáz.
dec. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"De, a tudásom nem kezdő.A vállalatnál, ahova pályáztam, ugyanazzal foglalkozik, mint a jelenlegi munkáltatóm"


Ettöl még nem garantált, hogy a tudásod az OTTANI szintnek is megfelel! ELöször bizonyítani kell, utána lehetnek igényeid!


"A magyar diploma nem lehet kifogás, mert EU tagállamok között el kell ismerni a diplomákat, egyenlőként kell tekinteni."


Ez nem igaz, a legtöbb diplomát vagy honosíttatni kell, van, ahol újra vizsgázni a fö tárgyakból, van, amit egy-az-egyben elfogadnak, meg van, amit egyáltalán nem fogadnak el.

dec. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!