Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy találhatnék munkát?

Hogy találhatnék munkát?

Figyelt kérdés

Szeretnék az informatikában elhelyezkedni, itt sok infós van hát ha valaki tud segíteni, vagy van ismerőse akinek szüksége van emberre. Nincs ezirányú végzettségem, de érdekel a bütykölgetés, linux rendszerek, windows szerver is. Youtube videókat szoktam nézni és egyetemi előadásokat angolul.


Körülnéztem az álláskeresői portálokon, de eléggé elszomorító a helyzet. Mindenhol 3-4-5 év tapasztalat és egy olyan lista az elvárásokról, hogy az ember azt hinné, egy szuperhőst keresnek, nem pedig egy átlagos munkavállalót. Mindenki tapasztalatot vár el, de ha senki nem ad anélkül munkát hogyan lesz? Tyúk vagy tojás.


Szívesen dolgoznék, tanulnék informatikai környezetbe, de ha nincs tapasztalatod nem hinném, hogy bárki is oda engedne egy valódi cég szerverhez. Sőt inkább azt mondanák messziről kerüld el, hiába néztem youtube videókat, meg érdekel a téma.


Hogyan tudnék munkát találni? Ez érdekel, ezt szeretném csinálni. Angolul tudok.


Egy munkára jelentkeztem ahova nem volt túl nagy elvárás, ez egy számítógép bolt lett volna, de onnan nem jött visszajelzés. Számítógép telepítés, ilyenek.


Hol lehetne elkezdeni? Vagy mik a jó stratégiák?


Az önéletrajzomba nincs mit beleírnom mert munkanélküli voltam évekig és a legutóbbi "rendszergazda" állás abból állt, hogy 3 hónapot voltam egy cégnél, ahova felvettek és még munkaköri leírást sem kaptam. Ott volt 2 "informatikus" akik semmit nem akartak segíteni vagy megmutatni, hogy egyáltalán milyen rendszerük van, egyáltalán mit is kellene csinálnom. Mert ők úgy gondolták, hogy hát ha már felvettek egy informatikust akkor az tudja mit kell csinálni.


Gyerek körbevezetett egyszer az épületben, megmutatta, hol a kávégép meg az udvar, aztán ennyi. Ők meg csinálták a saját dolgukat (kamera telepítés, hálózat stb). Ránézésre nem túl bonyolult dolgokat.


Semmilyen jelszót, hozzáférést nem kaptam és az ott elfekvő leselejtezett hulladékból kellett magamnak megépítenem az "irodai" pc-met. Iroda ... Az az épület irattára volt, de legalább klíma volt.


Na az ilyet nagyon messzire szeretném elkerülni. Olyan munkahelyet szeretnék, ahol tényleg segítik az embert hogy egyáltalán mi a feladat, vagy megmutatják hogy milyen az adott cég felépítése, mik az elvárások.


És ez egy milliárdos bevételű cég volt. Tehát túl jó tapasztalataim nincsenek.



jan. 9. 18:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hol laksz?

De mindegy is, mert ha felvennélek a rendszergazda mellé segédnek - akkor egy része az energiáinak a te képzésedre menne el. És nyilván végzettség nélkül mondjuk 9233 Hivatalsegéd, kézbesítő lenne a TEÁOR-od...

"Ez érdekel, ezt szeretném csinálni. "

A munkavégzés során mellékes, hogy mi érdekel, te mit szeretnél. A kérdés az, hogy mit lehet rád bízni, amiért a felelősséget is elvállalhatod, mert hivatalosan is megbízhatlak vele. [És nem engem fognak lecsukni a te hibádért, mert voltam olyan barom, hogy megbíztalak egy feladattal, amihez nem volt még végzettséged sem, és milliárdos kár, vagy emberhalál lett belőle.]

jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

11, Károkat vagy hibákat egy képzett szakember is okozhat 10-20 éves tapasztalattal, mert nincs olyan ember aki ne hibázna. Ezt sokan nem ismerik be és azt hiszik tökéletesek.


Ha kezdőt veszel fel, szerintem olyan elvárásokkal is kell. Ha viszont egy profit akkor persze lehetnek elvárásaid, de ők is hibáznak, csak kisebb arányban.

jan. 11. 22:30
 13/13 anonim ***** válasza:

EGYETEM… valami vidéki levelező szakra elég a minimum 280 pont, szóval max pár érettségit csak újra kell írnod. Bejárni se olyan vészes, mert levelezőn jobban elnézik a dolgokat.


Most szerinted hány olyan ember van, aki szeretne az IT-ban dolgozni? Ha nem tudsz semmit felmutatni, akkor nem fog tudni az IT-hoz amúgy se értő HR kiszűrni…


Ha lusta vagy 3.5 évig heti két napot bejárni és napi két órát tanulásra szánni, akkor pedig csak magadat hibáztathatod. Konkrétan ennyi választ csak el attól, hogy életed végéig egy biztos területen tudj dolgozni. Megértem, hogy szemét volt az a munkáltatód és nagyok az elvárások, de ha lusta vagy ennyire, akkor csak magadat hibáztathatod!!



És tényleg nem megbántani szeretnélek, de nekem hiányzott az életemből valaki aki ezt elmondja… 20 és fél évesen érettségiztem le, mivel kétszer jártam a 9. és 10. osztályt bukás miatt:)


Most juniorként 25 évesen 540 nettót viszek haza, teljes kényelemben dolgozok, azt csinálom amit szeretek és garantált az évről évre növekvő fizu és fényévekkel több lehetőség az országon és azon kívül is. 3.5 év teljesen megváltoztatta az életem és a bütykölködős srácból egy programozó lettem. De egyébként az utolsó egy évben végig dolgoztam már diákmunkán, szóval csak 2.5 év kellett inkább.


Ha érdekel ez a terület, akkor csak egy diploma kell és előbb-utóbb találsz munkát aki beindítja a karriered. Szerintem 3.5 év nem sok azért, hogy a hátralévő életedet anyagi biztonságban éld le…

jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!