Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megengedett home officeban...

Megengedett home officeban dolgozni külföldi cégnél?

Figyelt kérdés
Itthon kell adóznom ugyanúgy?

jan. 10. 12:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szóval azt mondjátok, ha a határ mellől jelentkezek egy bécsi céghez, ahova felvesznek, akkor nem csinálhatom azt, hogy pl. 2 napot Bécsben dolgozok, 3 napot meg itthon?
jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#11 csinálhatod, vállalkozóként :)
jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet azzal a több tízezer munkavállalóval, akik nap mint nap ingáznak át Ausztriába? Van egy osztrák munkaszerződésük, az osztrák munkáltatótól megkapják a bért az osztrák szabályok alapján; adót, járulékot szintén az osztrák törvények alapján fizetik, az utalás pedig vagy osztrák, vagy magyar számlaszámra megy. Nyugdíjba beszámít, mert EU-s tagország vagyunk, adóügyi illetékesség pedig továbbra is Magyarország. Szerintem ez így simán működik.
jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13 ennyi alapján amit leírsz ők nem jogszerűen adóznak, a NAV bármikor rájuk szállhat, és kicsit csodálkozom is rajta, hogy az osztrák munkaadók ebbe tényleg belemennek. Esetleg lehet, hogy szereznek valami kamu osztrák címet, meg osztrák bankszámlaszámot, és átverik a munkaadót azzal, hogy hol is laknak valójában? Vagy a határközeli osztrák cégeknek már megéri bajlódni a magyar adózással, és valójában ide fizetik az adót, és te tudod rosszul?


Én bécsi cégnél dolgozom Budapestről, évente kb. 4 hetet vagyok csak az irodában, és nálunk szóba sem jöhet, hogy ne itthon adózzak. Mivel ők ezt nem fogják intézni, így vállalkozó vagyok és magamnak adózok.

jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#14 Pontosan. Nem akarják intézni, mert macerás. De jogilag lehetséges, hogy alkalmazottként dolgozz külföldi cégnek, de adózni akkor is idehaza kell és emiatt nem vállalják, mert sokkal egyszerűbb ha alvállalkozóként dolgozol nekik.
jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szinte mindegy is, hogy "csak" egy adószámot kell igényelniük, vagy céget kell alapítaniuk, ugyanúgy alkalmazniuk kellene egy magyar könyvelőt. Meg egy szlovákot, egy horvátot, egy románt, egy lengyelt, egy szlovént... Nem reális elvárás. Egyedül egy határmenti ingázókra optimalizáló cégnél tudom ezt elképzelni.
jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!