Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Illetlen dolog a másik fizetés...

Illetlen dolog a másik fizetése után érdeklődni?

Figyelt kérdés
Szerintem az. Mégis engem könyvelnek el illetlennek vagy titkolózósnak ha nem válaszolok.
jan. 18. 19:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
igen, illetlen.
jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 L.. István ***** válasza:
87%
Igen, határozottan, mint ahogy a vallása vagy a politikai meggyőződése felől is. Én több műszakba járok és mivel udvariatlan se akarok lenni mindig azzal ütöm el a kérdést, hogy emiatt változó, mikor mennyi.
jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem, nem az.

Én nem értem,hogy Magyarországon miért ilyen hülyék az emberek,hogy ezt illetlenségnek veszik.


Én megszoktam mondani, mennyit keresek.

A fejlettebb országokban transzparens a bérsáv az álláshirdetéseben.Sőt, Magyarországon is kötelező lesz ez.Illetve az is,hogy te besétálsz a HR irodába és kiadják neked a Mancika meg a Józsika fizetését, ha kéred.

Azért, hogy ne sérüljön az egyenlő bánásmód, ne tudják átverni az embereket.

jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem az. Ugyanígy nem illetlen erre nem válaszolni.


Ha mindenki tudná ki mennyit keres, a munkavállalók jobb helyzetben lennének bértárgyaláskor. Ezért én igyekszem beszélni erről olyanokkal, akik hasonló területen dolgoznak, vagy HR-esek és én is szívesen megosztom bárkivel, aki kérdezi.

jan. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%
Én azt szoktam válaszolni, hogy éppen eleget keresek hogy szűkösen megéljek. Aztán ha nagyon erősködnek akkor benyögöm, hogy a GBM-et keresem és elhal a beszélgetés.
jan. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
24%

Nálunk ennek tényleg nagy divatja van, hogy úgy titkoljuk a fizetésünket mint legalább a bankkártyánk pinkódját..


#2 Miért lenne illetlenség megérdeklődni valaki politikai álláspontját? Vagy akár a vallását? Ezek kb ugyanolyan kérdések mint hogy milyen kaját szeret. Valaki ezeken komolyan megsértődik ha rákérdeznek?

jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Igen az, de jegyezed meg, hogy megteheted! Max. nem kapsz választ.
jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen megmondom ha megmondja a másik is! Azt utálom, mikor ő kiszedi belőlem, a sajátját meg titkolja. Nyugdíjasok, idősebbek szeretik ezt játszani. Mikor te szeretnéd az övét tudni, akkor vérig van sértődve.
jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Minden ribi megkérdezi, az első randi, első 5 percében, hogy mivel foglalkozom, azaz mennyit keresek.
jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Attól függ szerintem hogy ki kérdezi és hogyan.

Egy random embernek nem fogok a fizetésemről beszélni, csak azzal akiben megbízok és tudom hogy nyíltan beszélhetek erről probléma nélkül.


A hogyannál meg az a lényeg nálam hogy ne egy kifaggatás legyen, hanem egy rendes beszélgetés, ahhol magad mondod ki, nem pedig más erőszakolja ki belőled.

jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!