Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan érdemes fizetésemelést...

Hogyan érdemes fizetésemelést kérni?

Figyelt kérdés

Egy budapesti multinál dolgozom, assistant manager poziban pénzügyön. Ez kb annyit jelent, hogy a csapat vezetőnk helyettese vagyok és elég sok folyamatot én viszek.


Most volt az éves értékelés amelynek minden pontján a legmagasabb értékelést kaptam. Ezért sokat is dolgoztam.


A kapott emelés 10% még így is (kíváncsi vagyok, hogy akkor rosszabb értékeléssel mennyi).


Ez közel sem fedez egy 18%-os inflációt, ráadásul azt amennyit letettem az asztalra.


Hogyan érdemes egy ilyen megbeszélést indítani? Nincs ellenajánlatom, így az nem tudom mennyire hatná meg őket, ha elkezdek máshol nézelődni. 15%-ra azt mondanám, hogy rendben van.


jan. 21. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ellenajánlatos dolgot én személy szerint nem preferálom, ha odáig jut a dolog, hogy állást keresek akkor nem biztos hogy egy adott helyen maradnék.


Célszerű egy meetinget tartani a főnököddel, akár szóban is mondhatod, hogy ,,van 30 perced valamikor egy 1on 1 ra? "


Amivel kezdenék az mindenképpen az hogy kevesled ezt a % ot.

A magyarázatban pedig benne lehet hogy mi az amivel te több felelősséget vállaltál, mi az amit elértél az év alatt, az értékelésed stb. Egyértelműen az infláció is fontos de ez nem biztos hogy a céget meg fogja hatni, hiszen nem volt titok eddig sem. Szerintem fontosabb azt megtudni hogy mennyit kaphatnál más cégnél ugyanebben a pozícióban.

jan. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy adott munkakörben a béremelés mértéke, sohasem lesz akkora, amekkorát váltással vagy cégen belüli előrelépéssel, belső rotációval eltudnál érni.


Akárhogy erőlködsz, falakba fogsz ütközni.


Én márt jártam ebben a cipőben.

jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Kérni lehet, kapni meg már kaptál, szal ez már ki is van pipálva.


Válság van tesó, örülj, hogy nem rúgtak ki...

jan. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

#3


,,Válság van tesó, örülj, hogy nem rúgtak ki..."


Ez egy elég szar hozzáállás, főleg hogy fogalmad sincs hogy az adott területen mennyire könnyű vagy nehéz állást találni.

jan. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Hat a csóka leírta milyen pozícióban van, olyanban ami nem termel hasznot, szal ök a fő célpontjai a leépítéseknek. A mindenféle semmit se csináló managerek, tipikus alibi pozíció, ráadásul még abból is csak a helyettes. A kérdező jobban teszi ha össze húzza a segglukát, mert ha leépítés lesz ő lesz az első aki repül.
jan. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!