Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha otthon laknátok még születi...

Ha otthon laknátok még születikel akkor felmernétek úgy mondani a munkahelyen hogy nincsen biztos masik?

Figyelt kérdés
jan. 28. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ez kevésbé függ attól, hogy a szüleimnél lakok-e, mint attól, hogy mennyi megtakarításom van, és milyen fixnek mondható havi kiadásaim vannak.
jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sem korrelál feltétlen a kettő, ez függ a saját, a szüleim anyagi helyzetétől, illetve a szükséges kiadásaimtól.


Ismerek olyat, aki a szüleivel él, de fizet gyerektartást, és állítólag lakáshitelt is ..

jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Baluba ***** válasza:
76%

Ez kizárólag attól függ, hogy várhatóan mennyi ideig tartana munkát találni, és mennyi időre elég a félretett pénz, amit hajlandó vagyok felélni.

Utóbbit nyilván segíti, ha nem kell lakbért fizetned.

jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha valakinek jo végzettsége, tudása van, simán megtehető.
jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mondtam fel biztos új hely nélkül úgy is, hogy egyedül éltem és gyakorlatilag nem volt megtakarításom. De annyira nem bírtam már azt a helyet, hogy azt éreztem, muszáj lépnem, különben mentálisan és fizikailag is tönkremegyek. (És végül egy napig sem voltam munkanélküli, mert találtam új állást még a felmondási időm alatt.)
jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Én értem a kérdést. Ha a szüleinél lakik valaki, akkor nem kell attól félni, hogy hajléktalan lesz, nyilván a szülők nem dobják ki az utcára, ha hónapokig nem talál állást. Ennek ellenére persze felnőtt emberként kellemetlen az ilyen helyzet, szóval valószínűleg még így is próbálnék a felmondás előtt másik helyet keresni.

De lehetnek olyan helyzetek, amikor azonnal felállnék, ha úgy viselkedne velem a főnököm. Szerencsére nem voltam soha olyan helyzetben, hogy éhen haljak, ha kiesik pár havi jövedelem.

Hogy mennyi idő alatt lehet állást találni, arról egyébként nem igazán lehet reális képet alkotni.

Több ismerősöm állította, hogy amilyen önéletrajza neki van, 1 héten belül talál állást, aztán évekig nem talált. Én most váltottam, meglepődtem, mert 1 hónap alatt találtam másik helyet, de szerintem azért erre nem lehet mérget venni, ez sok mindentől függ.

jan. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Eddig soha nem mondtam fel úgy, hogy ne lett volna más munkahelyem. Engem zavarna a bizonytalanság, mert akár 1 évig elhúzódhat mire találok olyan munkahelyet, ami bérben megfelel és szívesen dolgozom ott. Hogyha neked van kellő megtakarításod, amellyel be tudsz szállni otthon, megélsz és szeretnél pár hónapig pihenni, szíved joga.
jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Siman.

En olyan helyzetben voltam mar hogy kirugtak egyik naprol a masikra. Ekkor a szuleimnel laktam, szoval csak a sajat magam koltsegeire kellett eloteremteni a penzt, pl telefonszamla, tankoltam, hetvegente egy kis szorakozas, kesobb auto fenntartasa mikor lett autom.


Mindig is volt sporolt penzem, akarmennnyit is kerestem, szoval az a dolog nem fenyegetett hogy teljesen ures a penztarcam.

Epitoiparban dolgozom szoval uj munkahelyet eleg gyorsan tudtam talalni, volt amikor 1 het, volt amikor 1-2 nap es kezdtem az uj helyen.


Merlegelj. Ha nagyon rossz a munkahely es nem erzed jol magad akkor jobb ha felmondasz mert a mentalis egeszseged ramegy ami egyeb betegsegekhez tud vezetni.

Az elso munkahelyem olyan rossz volt hogy gyomorideggel mentem dolgoni hogy mar megint miert fog lecseszni a fonok, milyen megalaztatast kell elviselnem. Vegulis felmondtam es lett masik allasom ami mar jobb lett.

Szakmatol fugg hogy milyen konnyu elhelyezkedni es rajtad is all hogy mennyire vagy valogatos a munkak kozt. Aki azt gondolja hogy o tul jo bizonyos munkakhoz az nehezen fog masikat talalni.

jan. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Volt, hogy így tettem. Bomlasztó volt a melóhely, kín volt minden nap, mert olyan rossz volt a légkör. Szüleim még bíztattak is, hogy hagyjam a francba, nyugodtan itt lehetek náluk, amíg találok mást, ne tegyem tönkre magam, mert annyit nem ér meg egy rossz munkahely. Hálás vagyok nekik, hogy ilyenek!
jan. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha otthon laknék a szüleimmel nem is dolgoznék.
jan. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!