Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejelentett munka, vagy több...

Bejelentett munka, vagy több fizetésért minimálbéres bejelentés?

Figyelt kérdés

Sajnos ismerem már a jó kis balkáni valóságot a hazai bejelntésekkel kapcsolatban, mégis kíváncsi lennék, hogy Ti hogyan döntenétek a helyemben?


Jelenleg 460 000 FT a nettóm, amit teljesen bejelentve kapok a munkáltatómtól. Jött ugyanakkor egy ajánlatom egy másik cégtól, ahol 560 000 huf lenne a fizetésem, viszont ott csak minimálra lennék bejelentve, a többit külön kapnám.

Igazából a jelenlegi munkahelyemmel különösebb gondom nincs, de mivel 2 év alatt csupán 6% fizuemelést kaptam, és nincs nagyon kilátás a nagyobb emelésre, vagy előléptetésre, így szeretnék váltani. A fizum nagyjából elég, bár sokat nem tudok félretenni belőle (havi mondjuk 40-50 000-et), nem vagyok irtózatosan rászorulva a plusz pénzre, de azért nyilván jól jönne, tudnám mire költeni, esetleg gyűjtögetni (családi házam van, itt mindig kell valamire költeni). Nyugdíjjal nem is nagyon számolok, amire odaérek 70 lesz a korhatár szerintem, lehet meg sem élem. Hitelben nem gondolkozom. Viszont ez a +100 000 (+18%) cserébe azért, hogy minimálra legyek bejelentve mennyire szimpi dolog lenne nektek? Elvileg szabikra is megkapom, vagy betegségre. Azt mondom, ha +200 lenne, akkor rendben, de így nem kevés kicsit a kockázat függvényében? Ti melyiket választanátok? Maradnátok /keresnétek további melóhelyet, vagy elfogadnátok a minimális bejelentést 560-ért?



jan. 29. 10:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
63%

#6 Sajnos lemaradt az ékezet.


#8 Az építőipari cégek még mindig csináljak elég nagy számban. Sokáig azt hittem, hogy csak a helyi vállakozók sumákolnak, de nem. A nagyobb kivitelező cégek is.

jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Csak a bejelentett munkát. Azért csinálják ezt a cégek és vállalkozások mert mindig találnak rá embert aki belemegy. Ha nem lenne ember aki elvállalná az ilyen trükközéseket akkor nem is lenne. Ne gyarapítsad ezeknek az embereknek a vagyonukat. Ebből szedik meg magukat. Érdekes módon külföldön nincs ilyen, ott minden tisztán megy.
jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
81%

Engem volt, több helyen is átvertek a borítékos sumákolással.


Semmiképpen sem vállalnék a helyedben kockázatot azért a pici pénzért.

jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Azért csinálják mert nincsenek rommá bírságolva meg a cégjegyzéstől eltiltva családostul! Gyenge / Korrupt NAV meg Kormány! A taxisokkal se mernek szembemenni! Megjegyezték egy életre a taxisblokádot!
jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
#12 illetve azért, mert sokszor a vállakozó nem tudná ugyanazt a bért adni (pl nálunk az ácsok napi 25 ezret keresnek Szabolcsban), mert kb dubla annyiba kerülnének. Kevesebbért még senki nem csinálna.
jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
A minusz 8 fokba egész nap 25 ezer 😂 dikk... Túrjad a gyalut!
jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Szabolcsban (talán a leszarabb megye fizetés téren, meg igazából másban is) ez k*rva jónak számít.
jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
De nem ebből élnek vagy igen? Lehet ott pénz nélkül is élni?
jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
68%
Ne vállald el, epső alkalommal a boríték lesz vékonyabb. Nyugdíjnál sem mindegy, most hagyjuk, hogy nem lesz nyugdíj.
jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

#18 Nem értem mit akarsz ezzel mondani.


#19 Pedig nagyon is számít a nyugdíj. Hacsak a plussz felét beteszi magánnyugdíjpénztárba, már jobban jár (szerintem). Persze tudni kellene, hogy mennyire megbízható a cég.

jan. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!