Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejelentett munka, vagy több...

Bejelentett munka, vagy több fizetésért minimálbéres bejelentés?

Figyelt kérdés

Sajnos ismerem már a jó kis balkáni valóságot a hazai bejelntésekkel kapcsolatban, mégis kíváncsi lennék, hogy Ti hogyan döntenétek a helyemben?


Jelenleg 460 000 FT a nettóm, amit teljesen bejelentve kapok a munkáltatómtól. Jött ugyanakkor egy ajánlatom egy másik cégtól, ahol 560 000 huf lenne a fizetésem, viszont ott csak minimálra lennék bejelentve, a többit külön kapnám.

Igazából a jelenlegi munkahelyemmel különösebb gondom nincs, de mivel 2 év alatt csupán 6% fizuemelést kaptam, és nincs nagyon kilátás a nagyobb emelésre, vagy előléptetésre, így szeretnék váltani. A fizum nagyjából elég, bár sokat nem tudok félretenni belőle (havi mondjuk 40-50 000-et), nem vagyok irtózatosan rászorulva a plusz pénzre, de azért nyilván jól jönne, tudnám mire költeni, esetleg gyűjtögetni (családi házam van, itt mindig kell valamire költeni). Nyugdíjjal nem is nagyon számolok, amire odaérek 70 lesz a korhatár szerintem, lehet meg sem élem. Hitelben nem gondolkozom. Viszont ez a +100 000 (+18%) cserébe azért, hogy minimálra legyek bejelentve mennyire szimpi dolog lenne nektek? Elvileg szabikra is megkapom, vagy betegségre. Azt mondom, ha +200 lenne, akkor rendben, de így nem kevés kicsit a kockázat függvényében? Ti melyiket választanátok? Maradnátok /keresnétek további melóhelyet, vagy elfogadnátok a minimális bejelentést 560-ért?



jan. 29. 10:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
#15 A vállalkozó tudna annyit adni, csak nem akar. Ő azt nézi, hogy minél több maradjon neki, hogy ebben az évben megvegye az X dolgot vagy elmenjen nyaralni. Azzal nem foglalkozik, hogy a hosszútávon sokkal jobb a fix, megbízható, bejelentett emberek ahelyett, hogy folyamatosan cserélődni fognak, mert hosszútávon bejelentés nélkül nem lehet dolgozni. Nem adnak sem hitelt, sem nyugdíj és bármikor lehet egy helyszíni NAV ellenőrzés és ott mindkét felet bünteti. Nem kell félteni a vállalkozó, hogy jaj nem tudná bejelenteni, mert sokba van. Ha az adott munkás azt mondja ő nem fog dolgozni, akkor megnézheti magát a vállalkozó is. Ez oda vissza megy, az lenne a fair.
jan. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

#21 Biztos vannak, akik meg tudnák oldani, de ismerek olyat aki nem. Például nálunk az egyik ács vállakozó átlag havi nettó 3 milliót keres és ahogy most gyorsan utána számoltam, a rendes bejelentés olyan plussz 800 ezer. Persze akkor járna rendes tb még szabadság, de még akkor se járna rosszul.


De miért tehetik meg? Mert a NAV nem foglalkozik velük. A faluban ahol lakom vagy 10 ilyen vállalkozó biztos van. Tudtommal egyik sem kapott az elmúlt 5 évben egy ellenőrzést sem. Azt biztos beszélnék az emberek. Többek jó viszonyban vagyok tuti hallottam volna.

jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Bejelentett munka kizárólag.
jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Az ember nem bír élete utolsó 25 30 évében úgy dolgozni mint fiatalon és nem is akar! Szóval a nyugdíjtéma nem hanyagolható el vagy zárható ki! Mellesleg bizonyos életkor után már nem alkalmas egyes társadalmi szereepekre sem és az egészségi állapota is bizonytalanabbá válik...
jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Igazad van. Pont ezért kellene a kérdezőnek a plusz pénz felét magánba rakni. Ahogy a feketén dolgozó szajiknaj a fizetésük egy részét, hiszen így, hogy feketbe dolgoznak jobban keresnek, mintha bejelentett társai
jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Mia gari a magánra is? Egyszer már lenyúlta az állam plusz ha csak simán felszívódik a pénzzel a cég azzal se tudnak mihez kezdeni! Az utazási irodás milliárdokat elcsaló nőnél se lett meg a pénz!
jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Elnézést az előző sok elírásért, buszon álltam.


Csak példának írtam. Lehet állampapír, ETF vagy akármi. Szerintem a magán is biztosabb mint az állami, de ez csak az én véleményem. Abban elég sokan egyetértünk a környezetemben, hogy a mai 20-30 közöttieknek nem nagyon lesz állami nyugdíjuk vagy nagyon minimális. Ami azért szar, mert valószínűleg mi leszünk az első generáció, akik így járnak.

jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Az ilyen borítékos adócsaló cégek miatt tart itt a magyar munkaerő piac, nomeg azért mert Orbánék szemet hunynak fölötte önös érdekből. Nemhogy nem szabad ilyen cégekkel foglalkozni de egyenesen kutya kötelességed lenne jelentened a NAV-nál, hogy üzemszerű adócsalást hajtanak végre és téged is erre akartak rávenni.
febr. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

És szerinted a nav mit kezdene vele?

Több vállalkozót is ismerek, akik lebuktak (van akire 3szor kellett ráhívni a NAVot, mert leszarják) és valami jelentéktelen büntetést kaptak.

febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
29# pont ezért írtam, hogy Orbánék az adócsalásban cinkosai ezeknek a cégeknek.
febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!