Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önéletrajzban érdemes...

Az önéletrajzban érdemes "nagyokat" mondani?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nagyon el kell tudni magadat adni? Pl. baràtnőm azt mondta, azt írjam, hogy kiváló kommunikációs képességgel rendelkezem. Nem elèg csak annyit, hogy jó kommunikációs képességekkel?

Szóval, ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy èn nem vagyok olyan, aki nagyon szoktam magàt promózni, úgymond..

Előre is köszi!


jan. 30. 00:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
75%
Persze. A süket HR-es be se hív interjúra, ha nem kamuzol.
jan. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
jan. 30. 00:33
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Ahogyan azt az egyetemen mondta a külsős oktató, a HR-esek általában egy gyors átfutás erejéig nézik meg a legtöbb önéletrajzot, mielőtt néhányat betennének a lehetséges második fordulóba.

Vagyis ezek alapján ne nagyokat mondj, hanem legyen JÓL LÁTHATÓ betűtípussal/mérettel, röviden felsorolva a lényeges rész: munkatapasztalat, iskolák. Munkaköri leírás nem kell.

Kompakt formátum legyen, figyelemfelkeltő, de nem rikító neonzöld hupilpla. Egyéb, személyes infók, a 'kiváló kommunikációs képesség' cuccos meg menjen a végére.

jan. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"kiváló kommunikációs képességgel rendelkezem"


én ilyet akkor írnék, ha jó lenne a nyelvtanom, de nem az. + talán az emberek előtti szereplés is már ide tartozhat.


szóval én max jó-nak minősíteném magam, vagy "okés"-nak :D


de te ismered a képességeidet.

jan. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
csak azt!
jan. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Okè, köszi szépen!
jan. 30. 00:42
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Én hag,tan a sablonokat inkáb és újszerű grafikus önéletrajzot csináltam egy öltönyös fotóval a megcélzott cég logóinak színvilágát felhasználva! Az egész úgy nézett ki mint vmi választási plakát a cég színeiben! A lap felso egyharmadába tettem a címsorba az álláspályázat és a pozi megjelölést a cég által is használt betűtípusokkal ennek az egésznek a háttere vízszintesen ívelt hullámmal két színre osztva a betűk pedig fehérek és a címsorrwl egy magasságba a hullámvonal egy kör alakú buborékba végződik amelyben a körkivágott öltönyös képem került alsó perspektívából enyhén oldalról fotózva kissé széttárt kezdeményező pózban álló karokkal mint aki épp egy rendezvényt készül bekonferálni! Lejjebb haladva a háttérszín a cég színvilágának megfelelő egységes pasztelesített szín a betűk ehhez illeszkedően kontrasztosabbak. A fotóm alá kerültek jobb oldalra az iskolai végzettségek bekezdésenként kronológiába a függőlegesen tördelt bal oldalra pedig az eddigi az állás szempontjából releváns munkahelyek és beosztások pár sorban részletezve. A képességeket pedig a legvégére hagytam az iskolák alá jobb oldalra és vízszintes grafikonon % ban kifejezve! egy héten belül három helyre hívtak be még január elején és jan 14. e óta dolgozok egy irodaházban mint recepciós.


Kb ennyi.

jan. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Olyat érdemes beírni,amit valóban tudsz. Én például öt évet éltem német nyelvterületen,de akkor még alig tudtam németül,angolul kommunikáltam. Németül csak azután tanultam meg jól,hogy visszakotmoztem. Ennek ellenére mindenhol azt mondtam,hogy kint is németül beszéltem. Mivel most már valóban C1 szibtne beszélek,a kutyának nem kell tudni,hogy az valójában nem így volt.
jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 :D :D Először azt hittem poén lesz.
jan. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy azt írod bele jó kommunikációs készséggel rendelkezel vagy ha azt, hogy OMEGA mega GIAGA szuperduper kommunikációs készséggel rendelkezel, mind a kettő egyformán 0-t ér, mert ez alapból is csak filler bullshit szöveg amit azok írnak bele akiknek semmijük sincs.


Két dolgot néznek az önéletrajzodban:

-Tapasztalat (értsd: előző munkahelyek)

-Végzettség


Minden más amit beleírsz egészen pontosan és kereken 0-t ér, el se olvassák.

jan. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!