Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a befektetéselemzés érdekel...

Ha a befektetéselemzés érdekel, akkor milyen cégeknél érdemes gyakornokoskodni?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitelre járok, másodéves vagyok. Kicsit meg vagyok lőve, mert azt látom a gyakornoki állásoknál, hogy inkább számviteli területre keresnek embereket. Ha pedig látok pénzügyeset, akkor úgy érzem nem nekem szólnak ezek a pozíciók. Pl. volt, amihez kifejezetten olyat kerestek, akik tudnak programozni pythonban, meg emellé tárgyalóképes angol nyelvtudás. Na nekem kb. középszintű nyelvtudásom van, ami szerintem nagyon nem egyenlő a tárgyalóképessel. A szaknyelvet igyekszem tanulni, de nyilván idő, mire olyan szintre fejlődök benne. A számviteli pozíciókat simán megugrom úgy érzem, de valahogy a pénzügyes pozíciókhoz kevésnek érzem magam, az egyetem is inkább a számvitelre helyezi nagyon a hangsúlyt. De szeretnék valamit dolgozni az egyetem mellett, tanácstalan vagyok. Pénzügyön belül a befektetéselemzés érdekel a leginkább.

Mit ajánlotok, hogy merre fele induljak?


jan. 31. 21:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érdekes pozíciót akarsz akkor angol és programozási tudás elég fontos. Machine learning és python jupyter notebookok kezdi átvenni az excel helyett a tényleges elemzést. Bár sokszor a programozási tudás nem konkrétan elvárt, "majd beletanulsz alapon".

Angol pedig fontos főleg a befektetési bankok/hedgefundok miatt mint Blackrock, Morgan, City, MSCI. Egyébként mindegyiknek van ezek közül gyakornoki programja és nem vészes bekerülni, CVn jól mutat és ha jó helyre kerülsz akkor sokat tudsz tanulni.


Egyébként én nem komfort alapján választanék, ha félsz valamitől az azt jelenti hogy ott van az igazi tanulási lehetőség. Én is óvakodtam ezektől, de rájöttem hogy ilyenkor lehet a legjobban fejlődni és tényleg előre haladni, ha túl komfortos vagy valamiben akkor kb rutinból csinálsz dolgokat.

jan. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!