Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában lehetséges,hogy...

Ausztriában lehetséges,hogy ilyen gyengén fizetnek vagy csak engem akarnak átverni?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök végzettségem van és járműiparban dolgozok.

Van már több éves tapasztalatom és a fizetésemet is sikerült feltornázni, br 1,1 millióra.

Viszont, úgy érzem elértem az országban a plafont.Pályázok, nézelődök, de nem sikerül feljebb jutni.Br 1,5 millió lenne a cél, annak a nettója már van 1 millió forint.Azzal elégedett lennék.


Ausztriában többnyire olyan interjúkon voltam, ahol nem adnának többet évi bruttó 50000 eurónál, olyan hely is volt,ami csak 48000-et kínált volna.


Na, ha az 50 ezret lebonjuk hónapokra, 4166 euró bruttó.Forintosítva durván havi másfél millióra jön ki.

Ez, meg azért kint nem annyira magas bér, főleg az árakat nézve.

Gyakorlatilag mag sem éri ilyen fizetésért kimenni.


febr. 10. 16:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
60%

"Ez nem igaz. De sebaj töki, ha sokszor leírod majd elhisszük."


És mi nem igaz töki? Jól kifejtetted töki. Most már tökre igazad van töki, már tudom töki, hogy miben nincs igazam. Hála égnek, hogy te itt vagy töki. 12-vel mondjuk nem tudsz osztani, Ausztriához sincs láthatóan fingod se, semmiféle szabályt vagy törvényt sem ismersz, a válaszaid hasznosságának százaléka konvergál a nullához, de jól megmondtad töki.


Te ugyanaz a hülye vagy töki, akkor állandóan tökinek hív másokat, ha kiderül 2 perc alatt, hogy hülye mint a segg?

febr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem (itthoni mérnökként) van az a szint, amikor az ember nem megy el a mégtöbbért. Ilyesmi lehet a te eseted is, bár ez egyéni megítélés kérdése nyilván. Nyilván felteszi magának mindenki a kérdést, hogy 1 millió, vagy 1,5 az tényleg annyit számít hosszútávon, hogy hátrahagyjak családot, barátokat és mindenkit?

Igen, aki minimálbér helyett megy forintosítva nettó 4-5-600 ezret keresni, azt megértem, mert az egy életszínvonalbeli ugrást, nyugalmat hoz, de én erre szoktam azt mondani (és ezért szoktak jól lepontozni is), hogy egy szint felett már nem minden a pénz.

febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
46%

Szerintem a jövőképet vedd figyelembe. Nem tudom van-e gyerek. De nekik is kint jobb a jövőjük. Itthon most sincs tanár,orvos,rendőr…nem minden a pénz…

Kereshetsz te itthon jól de ha orvoshoz akarsz menni akkor valószínüleg magánba fogsz menni ( már most is kb). Egy ultrahang 30-50k kb…inflációról ne is beszéljünk. A morál, a mentalitásról se…

Nem minden a pénz

febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Nem hiszem on jart Ausztriaban. Propaganda
febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!